oktatás;iskolabezárás;Klik;köznevelési államtitkár;Neptun Általános Iskola;

- Vége a Neptun iskolának?

Támogatja a XV. kerületi Neptun Általános Iskola bezárását Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkár egy kiszivárgott határozat szerint. Az iskolát - ahol sok speciális nevelést igénylő gyerek tanul - a nem megfelelő kihasználtságra hivatkozva akarja megszüntetni a kormány, a tanárok, a diákok és szüleik azonban már hetek óta kitartóan tiltakoznak a szándék ellen. Úgy tűnik, mindhiába, a határozatot ugyanis egy héttel a tanév vége előtt ismertették a szülőkkel.

 "A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Budapest XV. Tankerülete (...) értesítése szerint, a tankerület felterjesztett javaslata alapján, EMMI államtitkár asszonya (...) döntése értelmében támogatja a Neptun Általános Iskola átszervezését" - tette közzé az idevágó dokuemntumot a Tiltakozunk a Neptun iskola bezárása ellen Facebook-oldal.

Mendrey László szerint azonban még van remény. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke lapunknak elmondta: tudatos csúsztatás a határozatot valódi döntésként értelmezni, szerinte a kormány ezzel arra törekszik, hogy az érintettek "belenyugodjanak várható sorsukba". Jelezte, az iskola "átszervezéséhez" szükséges több lépés is hiányzik még, a PDSZ pedig az ombudsman véleményét is ki fogja kérni az ügyben. Mendrey arról is beszélt: a köznevelési intézmények és gyakorlóiskolák után a szakképzés nemzetgazdasági tárcához kerülésével, a profiltisztítással jelentősen csökkenni fog a gimnázium képzések száma is, így sok pedagógusnak kell majd új állást keresnie. Szerinte előfordulhat, hogy megyei szinten nem lesz gimnáziumi képzés. A Nemzetgazdasági Minisztérium viszont közölte, a fenntartóváltás nem jelenti a gimnáziumi képzések azonnali megszüntetését. "Annál is kevésbé valósak a médiában megjelent hírek, mivel minden járásban meg kell teremteni a gimnáziumi képzés feltételeit" - írták.

Szabad út a szegregációnak
Elkészült a kormány szegregációt legalizáló rendelettervezete - írta a Népszabadság. A Roma Sajtó­központ birtokába került dokumentum szerint a jövőben a szülők kérelem aláírásával járulhatnak hozzá, hogy gyerekeik elkülönítve tanuljanak. A lap szerint "a rossz érdekérvényesítő képességű, alacsonyan iskolázott, a társadalom perifériájára szorult családoktól nem lesz nehéz beszerezni a hozzájárulást".

A pedagógusnapról, a plakátkampányról és a Biszku-perről is szó volt napirend előtt az Országgyűlésben. Lázár Jánost az Altus megbízása ügyében interpellálta egy fideszes képviselő.