A lap úgy tudja, hogy a kimutatást a csődbe ment brókercég tulajdonosának házkutatása során találták meg, így a listát az ügyészség is ismerheti. Azonban Tarsoly ügyvédje, aki jelen volt a házkutatáskor állítja, hogy nincs tudomása ilyen kartotékról. Arra a kérdésre, hogy neki tudnia kellene-e arról, ha a nyomozók találtak volna ilyen dokumentumokat, azt nyilatkozta: "elvileg igen". Papp Gábor mindenesetre azt megerősítette, hogy védencét számtalan alkalommal hallgatta ki az ügyészség, és ezeken a Quaestor-vezér részletes vallomást tett.
A Vasárnapi Hírek forrásai azt magyarázták: Tarsoly számára a kenőpénzekről vezetett kimutatás egyfajta "életbiztosítást" jelent, viszont csak találgatni tudnak, hogy kik szerepelnek a listán, ahogy arról is csak pletykák keringenek, hogy ki lehet az a kormányzati tisztviselő, aki rajta lehet a lajstromon. Ugyanakkor érdemes megemlíteni, korábban már nyilvánosságra került, hogy Tarsoly kormányzati felső kapcsolata Szijjártó Péter külügyminiszter volt, aki számos megbízást adott Tarsoly érdekeltségeinek, és tárcája milliárdos közpénzt is fialtatott a Quaestornál, amit csak a bennfentes információ gyanúját keltő módon, az utolsó pillanatban menekítettek ki a bedőlő cégből.
A lap felidézi Szijjártó vagyonosodási ügyeit, például a tavaly több mint 150 millió forintért vásárolt dunakeszi villáját, melyről akkor a miniszter úgy nyilatkozott: "családi összefogásból" vásárolta a 700 négyzetméteres luxusépületet.
A brókerház-vezér Tarsolyt március 29-én tartóztatták le a hatóságok, miután kiderült, hogy a befektetési vállalat 150 milliárd forintnyi hamis kötvényt bocsátott ki.