Az újságírószerep változása az amerikai hangosfilmben – mondja az alcím, a szerző a harmincas évektől napjainkig tekinti át az amerikai hangosfilmet, hogy végig kövesse az újságíró figuráját, méghozzá a teljesség igényével. A „sajtómunkás-film” természetesen nem külön műfaj, ám már a kezdetektől fogva az amerikai mozi népszerű, olykor ikonikus figurája az újságíró. Kárpáti nem csak filmkritikus, hanem egyetemi adjunktus is, amellett, hogy fiatal kora ellenére a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetségének (FIPRESCI) már másodszor is megválasztott alelnöke.
Mondhatni, nyakig ül a mozgóképben, nem csoda, hogy a sok évig tartó kutatói munkája többszáz hangosfilmre terjedt ki. Akár tankönyvnek is tekinthető a kötet, precizitása és alapossága miatt. Mégis, bármely oldalon nyitjuk is ki a Címlapsztorit, a könyv nem hagyja magát becsukni, filmsztori követ filmsztorit, a teljesen közérthető elemzések mind a filmhez visznek közel. A olvasó olyan címeket is talál a könyvben, amelynek mozgóképével itthon nem találkozhatott a mozivásznon, ezek felfedezés számba menő leírások és elemzések.
Az avatatlan érdeklődő pedig a filmhez, mint műfajhoz, a képek és tartalom értő megközelítéséhez is kap érdekes és hasznos információkat. Közben az amerikai film egy sor nagyformátumú alkotójának a sajtó szerepéről alkotott felfogása ismerhető meg, s ez izgalmas korrajz is a film fénytörésében. Igazi filmes kaland. Ráadásul a Kultúrbarlang kiadó a kötethez DVD-t is mellékelt: A siker édes titka című film emblematikus sajtófigurákat idéz meg két emblematikus amerikai sztár, Burt Lancaster és Tony Curtis főszereplésével.