A NAV járőrei a helyszínen megállapították, hogy a kockázatosnak minősülő tojásszállítmányhoz nem kértek ekáer-számot, ezért azonnal értesítették a győri ekáer-ügyeletet a címzett magyar cég kockázatelemzése céljából. A szlovák sofőr addig válaszolt tört magyarsággal a járőrök kérdéseire, míg nem vált számára világossá, hogy a tojásokat nem szállíthatja a megadott címre, ekkor hosszas telefonálásba kezdett és nem adott további érdemi információt.
Az ekáer-ügyelet megállapította, hogy a vevő egy 2009 májusában megszűnt cég, a szállítmány tulajdonosaként senki nem jelentkezett, így az, hogy ki várta ténylegesen az árut, eddig nem derült ki. A NAV értesítette a kormányhivatalt, amelynek helyszínre érkező munkatársai a meleg időjárás ellenére hűtés nélkül szállított tojásokat élelmiszerlánc-biztonsági szempontból hibás terméknek minősítették és megállapították, hogy ismeretlen eredetűek, ezért az igazolatlan szállítmányt megsemmisítették.
Közleményében a NAV hangsúlyozza: ismét bebizonyosodott, hogy az ekáer hatékony eszköze az emberi fogyasztásra veszélyes vagy alkalmatlan élelmiszerszállítmányok kiszűrésének és az adócsalások elleni küzdelemnek. A folyamatos ekáer-ellenőrzéseknek köszönhetően csökken az igazolatlan eredetű áru mennyisége a magyar piacon, ezáltal a rendszer védi a fogyasztókat és védelmet nyújt a tisztességes gazdálkodóknak is azzal, hogy kiszorítja az ügyeskedőket, a fiktív fuvarokkal manipulálókat, akik tisztességtelenül próbálnak piaci előnyre szert tenni.