Budapesti Közlekedési Központ;Nemes Gábor;Egységes Közlekedési Szakszervezet;

FOTÓ: Népszava

- Veszélyek leselkednek a BKV utasaira?

Betelt a pohár a BKV egyik szakszervezeténél, több hatóságnál, számos feltételezett szabálytalanság és törvénytelenség miatt is feljelentette a céget. 

Az Egységes Közlekedési Szakszervezet olyan régi problémákra, munkavédelmi szabálytalanságokra hívja fel a hatóságok figyelmét, amelyeket a BKV vezetése nem ismer el, ám - az érdekvédők szerint - ha továbbra sem változtat rajta, nemcsak a járművezetők, hanem akár az utasok is veszélybe kerülhetnek.

A járművezetők tűrőképességének és terhelhetőségének, valamint a biztonságos utasszállítás határainak felmérése, és előzetes hatástanulmány nélkül bevezetett első ajtós felszállási rend is szerepel a szakszervezet „vádpontjai” között. Ez olyan plusz terhet ró a sofőrökre, amelyek pszichés hatását előzetesen nem mérte fel a cégvezetés – állítja Nemes Gábor elnök.

Ezért nem tudni, hogy a pluszokkal terhelt, folyamatosan a nagyvárosi forgalomban dolgozó, ezért idegileg végtelenül leterhelt sofőröknél mikor szakad el a „cérna”, s hol az a határ, ahonnan már kockázatos utasokkal teli járműveket vezetni, gyakran még órákig.

Az elnök most megelégelte a BKV vezetésével vívott szélmalomharcot, s úgy döntött nem hallgat el súlyos szabálytalanságokat, sőt törvénytelenségeket csak azért, hogy ne legyen szálka a cégvezetés szemében..

Az első ajtózás azonban csak csepp a tengerben, az EKSZ ugyanis a szabadságok törvénytelen kiadási gyakorlata miatt is feljelentést tett. Bizonyítani tudják, hogy a BKV vezetése esetenként azt a látszatot kelti, mintha az alkalmazottak kérésére ütemezné a törvényileg megszabottnál – március 31. – későbbre az előző évről megmaradt szabadnapok kiadását. Ez törvénytelen, amit akkor sem engedhetne meg a BKV vezetése, ha a dolgozók valóban kérnék erre a főnökséget.

Elszállítanák a közeljövőben az Illatos úti volt Budapesti Vegyiművekből az ott felhalmozott sok ezer tonna életveszélyes anyagmaradványt. A kezdeti szokásos kormányzati maszatolás után döntöttek a katasztrófahelyzet megszüntetéséről. A mérgeket a dorogi veszélyeshulladék-égetőben semmisítik majd meg. Vagy nem ott. A városban semmit nem tudnak a kormány szándékairól, de nem is kérnek a pesti hordókból.