A brit miniszterelnök még a voksolás napján is feltett egy kampányüzenetet a YouTube-ra, s győzködte a választókat, hogy „ha meg akarják állítani Ed Milibandet”, szavazzanak a konzervatívokra, egy generáció legfontosabb választásán. A pártok vezetői saját választókerületük közelében szavaztak, David Cameron az angliai Spelsburyben, Ed Miliband Doncasterben, Nick Clegg Sheffieldben.
A skót nacionalisták vezetője, Nicola Sturgeon Glasgowban, a UKIP-vezér, Nigel Farage Ramsgate-ben adta le voksát. Helyi idő szerint este tízkor (közép-európai idő szerint 11-kor,) zárják a szavazóurnákat a több mint ötvenezer szavazóhelyiségben, s akkor teszik közzé a BBC, az ITV és a Sky News közös exitpolljának eredményeit.
A szavazóhelyiségekből kilépett választók megkérdezése alapján készült jóslatok négy éve viszonylag pontos képet adtak. A közvélemény-kutatók utolsó előrejelzései megerősítették, egyik pártnak sem lesz abszolút többsége az alsóházban. A The Guardian számára készült ICM-felmérés szerint a konzervatívok egy pontot estek, s 34 százalékon állnak, a Munkáspárt az előző méréshez képest 3 százalékpontot javított, 35 százalékot érhet el.
A Guardian előrejelzése szerint mindkét nagy párt 273-273 mandátumot érhet el, az SNP 52-őt, a liberális demokraták 27-et, a UKIP 3-at. A The Timesban közzétett YouGov-felmérés a konzervatívoknak 284, a Munkáspártnak 263, a liberális demokratáknak 31, a UKIP-nak 2 képviselői mandátumot jósolt.
A Buckingham Palota közzétette, bármi is legyen a voksolás kimenetele, II. Erzsébet május 27-én mindenképpen személyesen mondja el a trónbeszédet. Korábban elterjedt, hogy a királynő távol maradhat, ha fennáll a veszély, hogy leszavazzák a kormányprogramot.