Kövér László;sokkoló;

- Sokkoló: „erőfitogtatás Kövérék részéről”

Az LMP szerint a kormánypártok a dolgozó emberek helyett az offshore ügyeskedők oldalára álltak.

Szél Bernadett ellenzéki képviselő ezt azután jelentette ki sajtótájékoztatóján, hogy az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes többsége kedden nem vette tárgysorozatba az LMP két javaslatát. Egyik azt célozta, hogy az adóparadicsomokban alapított cégek ne juthassanak közpénzekhez, míg a másikat a dolgozói szegénység felszámolása érdekében nyújtotta be az LMP.

Az offshore-cégek évente legalább 100 milliárd forintos adókiesést okoznak, és tisztességtelenül kerülnek versenyelőnybe a hazai jogszabályok szerint adózókkal szemben – hangsúlyozta a politikus, aki szükségesnek ítélte, hogy ezen vállalkozások ne vehessenek részt közbeszerzéseken.

Szél Bernadett kommunikációs fogásnak nevezte a Fidesznek a dolgozó kisemberek megsegítéséről szóló kampányát, mondván, ha ez igaz lenne, támogatták volna az LMP járulék- és  adócsökkentéseket tartalmazó, valamint a családokat is támogató javaslatát.  

A politikus azzal kapcsolatban, hogy az Országgyűlési Őrség tízmillió forintért vásárolt sokkolókat, úgy felelt: egy normálisan működő országban a szervezetre se lenne szükség, a Parlament védelmét ugyanis a rendőrség is elláthatná. A politikus, aki az őrséget Kövér László házelnök magánhadseregének nevezte, a beszerzésről úgy nyilatkozott: az „erőfitogtatás Kövérék részéről”. A devizahitelesekkel kapcsolatos banki elszámolásról szólva úgy fogalmazott: egyelőre nem tudható, hány ember vallott kárt a nem kellő megfontoltsággal elfogadott jogszabály miatt, amelyet pártja már a megalkotásakor is elhibázottnak tartott. 

A Demokratikus Koalíció kezdeményezi, hogy Pécsett tartsanak helyi népszavazást a várostól körülbelül nyolc kilométerre tervezett atomtemető ügyében - jelentette be a párt ügyvezető alelnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.