Sajtóinformációk szerint már február elején fogant meg bennük a gondolat a távozásra, amikor a Magyar Nemzet tulajdonosa, Simicska Lajos nyílt összetűzésbe keveredett Orbán Viktorral, s a nyilvánosság színterére vitt "médiaháború" első következményeként a Nemzet addigi főszerkesztője, Liszkay Gábor és a Simicska-médiabirodalom több vezetője - Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese, Szikszai Péter, a Hír TV vezérigazgató-helyettese, Gajdics Ottó, a Lánchíd Rádió főszerkesztője, Élő Gábor, a Magyar Nemzet internetes oldalának főszerkesztője - lelkiismereti okokra való hivatkozással le- és felmondtak. Őket aztán többen követték a Magyar Nemzettől és a Hír TV-től is, a távozók egy részét az állami média vette át, a Nemzettől távozók többsége azonban a Napi Gazdaság című napilaphoz igazolt le, miután Liszkay megvásárolta annak kiadói jogait.
FOTÓ: Népszava
Utóbbi lap vásárlására és támogatására biztatott múlt pénteken Orbán Viktor, amikor az ECHO Tv-nek adott interjúban az új jobboldali média igényéről beszélt. Az interjúban Orbán nem titkoltan a Napi Gazdaságot méltatta, s így fogalmazott: "Liszkay barátunk egy ilyen irányadó lapot kíván létrehozni". Liszkay vásárlása után ugyanis a Napi Gazdaságot Csermely Péter új főszerkesztő néhány napon belül politikai napilappá alakította át, tegnaptól pedig - arra hivatkozva, hogy ezzel kívánják növelni az olvasóik számát - csökkentették az újság árát 340 forintról 180-ra. Így a lap a Magyar Nemzet 195 forintos áránál is olcsóbb lett. "A korábbi ár egy gazdasági szakújság ára volt, a közéleti lapok piacán ez hatalmas versenyhátrány lenne" - nyilatkozta Csermely, hozzátéve: a Napi Gazdaság már nem gazdasági szaklap, hanem közéleti újság. Közölte azt is, a lap megújítása várhatóan a nyár végéig tart, és akkor új nevet is kap az újság.
A Napi Gazdaság átalakulásának első lépéseként egyébként Liszkay levélben köszöntötte az olvasókat, amelyben azt írta, a lap "irányultságát tekintve vállaltan polgári, konzervatív, mérsékelten jobboldali, azaz a jelenlegi belpolitikai viszonyok között kormánypárti médium lesz". Ezzel beigazolódott, amiről lapunk már hónapok óta ír: új fideszes médiabirodalom kiépítésén dolgozik Orbán és környezete, ennek pedig "alapkőletétele" volt, amikor április közepén Modern Media Group Befektetési és Vagyonkezelő Zrt. néven megalapították azt a céget, amely az új kormányközeli médiabirodalom alapja, egyúttal a Simicska Lajos elleni háború fő bázisa kíván lenni. A holdingcég 50-50 százalékos tulajdonosai Habony Árpád és Győri Tibor.
Az Orbán által említett "tájékozódási zavar" föloldásának másik pillére az évi 80 milliárd forintnyi közpénzből működő közszolgálati média. Már csak ezért is érdekes, hogy az állami hírcsatornánál folytatja pályafutását Szabó Anett, a Hír Tv ismert műsorvezetője, aki távozása előtt majdnem tíz évig vezette a Magyarország Élőben című műsort - értesült épp a Napi Gazdaság. A tévés az M1 délutáni műsorsávjában kap majd műsoridőt, azt azonban egyelőre nem tudni, milyen minőségben. Az állami tévénél múlt héten állt munkába Földi-Kovács Andrea, egy másik volt Hír Tv-s is, aki annak a Borsa Miklósnak vette át a székét hírolvasóként, akit április közepén támadt meg egy férfi azt kiabálva, hogy "most hazudj!".