A kormánypárti lap oldalán azt írta: „Az előfizetési díjaink július 1-től szintén jelentősen alacsonyabbak lesznek, a havi előfizetés 2.890, a negyedéves 8.670, a féléves 17.340, az éves pedig 34.680 forintba kerül majd - olvasható a Napi Gazdaságon. Az árzuhanással egyébként a lap a Magyar Nemzet 195 forintos áránál is olcsóbb lett.
Csermely Péter, a lap főszerkesztője az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy azért csökkentették az újság árát, mert jelentősen szeretnék növelni az olvasottságot. "A korábbi ár egy gazdasági szakújság ára volt, a közéleti lapok piacán ez hatalmas versenyhátrány lenne" - nyilatkozta Csermely, hozzátéve, hogy a Napi Gazdaság már nem gazdasági szaklap, hanem közéleti újság.
Azt mondta, a lapnak az árával is alkalmazkodnia kell az új piachoz, amelybe átlépett. Nagyon bíznak benne, hogy a folyamatosan gyarapodó olvasói szám végül indokolni fogja a lépést - jegyezte meg Csermely Péter. Közölte, a lap megújítása várhatóan a nyár végéig tart, és akkor új nevet is kap az újság.
A jelentős árzuhanás azért érdekes, mert pont a múlt héten pénteken beszélt Orbán Viktor az Echo Tv-ben arról, hogy a lojális média hiánya "tájékozódási zavart" keltett, ezt azonban a közéleti lappá váló Napi Gazdaság majd helyre teszi.
Orbán így fogalmazott: "Nem világos az emberek számára, mi igaz, mi nem igaz, mi történik, mi az, amiről csak állítják, hogy történik, és meg se történt, de beszélnek róla, mik a kormány tényleges szándékai, mi az, amiről szó sem volt. Zavar van, ha nem is az erőben, de a tájékozódásban mindenképpen. Ennek az az oka, hogy elvesztettük a médiánkat."
Szakértők szerint Bayer Zsolt három év után - egy maratoni miniszterelnöki interjúval - újrainduló műsora, a Mélymagyar legfontosabb üzenete az volt: Orbán elfogadta a meghívást és megjelent a tévében. (Legutóbb 2014 márciusában adott ott interjút.) Erre magyarázattal is szolgált, miszerint az Echo Tv azon kevés "megmaradt médiák" egyike, amely még segíthet a kormánynak, illetve a fideszes szavazóknak a tájékozódásban. A kormányfő Simicska Lajos nevének, illetve az ő érdekeltségében lévő médiumok, így a Magyar Nemzet, a Hír Tv és a Lánchíd Rádió neve említése nélkül utalt arra, hogy "nagyon fontos támaszt" vesztettek el: olyan médiát, amely "befolyásos, színvonalas, erős, és tájékozódást segítő volt". Amellyel azt is jelezte egyúttal a hűséges Fidesz-szavazóknak, ezen médiumokra ő maga már nem tekint úgy, mint hiteles és pontos orgánumokra, a híveknek mást kell hát választaniuk.
Az interjúban Orbán nem titkoltan a Napi Gazdaságot méltatta, s így fogalmazott: "Liszkay barátunk egy ilyen irányadó lapot kíván létrehozni". (Korábban írtuk: Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet volt főszerkesztője megvásárolta a Napi Gazdaságot, hogy afféle „ellen-Magyar Nemzetként” terelje át a papíralapú hírfogyasztáshoz szokott Fidesz-szavazókat.)
Az Orbán Echo Tv-s nyilatkozatáról írt publicisztikánkat itt olvashatja: "Tájékozódási zűrzavar"
A köztévé hírcsatornájánál folytatja pályafutását Szabó Anett – írja a Napi Gazdaság. A Hír Tv volt népszerű műsorvezetője azután hagyta ott a csatornát, hogy a Simicska-Orbán háború kirobbanása után lemondott a Hír Tv, a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió vezetősége. Lépésüket követően lemondott több műsorvezető, szerkesztő, de komplett műsorstáb is.
Szabó Anett majdnem 10 évig erősítette a Hír Tv csapatát, a Magyarország Élőben című műsor egyik arca volt. A televíziónézők ezentúl az M1 délutáni műsorsávjában találkozhatnak vele. A lap szerint a munkaszerződést a mai nap folyamán írja alá az ismert tévés - írja a Napi Gazdaság