Százezren maradtak fedél nélkül, több mint négyezren haltak meg, és hétezren sebesültek meg a nepáli földrengésben. A legutóbbi információk alapján 18 magyar biztonságban elhagyta az országot, 30 ember hogylétéről és hollétéről van híre a minisztériumnak, tíz emberrel azonban eddig még nem tudtak kapcsolatot létesíteni.
A kapcsolatfelvétel a rossz technikai, műszaki feltételek miatt nehéz. Négy turistát a helyi tiszteletbeli konzul meglátogatott egy egyházi kórházban, ők kaptak ellátást, és a körülményekhez képest jól vannak Egy ember megsérült és ellátásban részesült, a konzul hamarosan vele is felveszi a kapcsolatot.
Magyarok is segítenek a mentésben: a Baptista Szeretetszolgálat Rescue 24 elnevezésű speciális mentőcsapatának két tagja is bekapcsolódik a mentésbe. Hozzájuk Katmanduban csatlakoznak még más országokból - Amerikából, Ausztráliából, Japánból, Indiából - érkező baptista segítők is. A nemzetközi egység a magyarok vezetésével segíti majd a mentést.
Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke azt mondta: segítőik a tervek szerint egy hétig lesznek kint Nepálban. Bár hamarosan letelik a kritikus időszak,azaz első három nap, amíg nagyobb eséllyel találhatnak túlélőket, előfordult már, hogy egy földrengés után az ötödik napon találtak a túlélőket a romok alatt.
A 7,9-es erősségű szombati földrengés volt a legsúlyosabb ilyen katasztrófa Nepálban az utóbbi nyolcvanegy évben. Az első, pusztító erejű földmozgást több, ugyancsak erős utórengés követte. A természeti csapás leginkább a fővárost, Katmandut sújtotta, ahol több mint ezren haltak meg. Súlyos károk keletkeztek a főváros központi történelmi negyedében. A romba dőlt épületek között van az UNESCO világörökségi listáján szereplő, a 19. század első felében épült, kilencemeletes Darahara-torony.
A nepáli áldozatok mellett hatvanegy emberrel végzett a földrengés Indiában, hússzal pedig Tibetben, és Bangladesből is jelentettek négy halottat.
Kína leállította a Csomolungma (Mount Everest) északi, vagyis kínai, tibeti útvonalát érintő hegymászásokat a földrengés miatt. Eddig 20 ország több mint 400 hegymászóját helyezték biztonságba, nincs köztük egyetlen sérült sem. A 7,9-es erősségű földrengés következtében keletkezett lavinák legkevesebb 18 hegymászó és kísérő halálát okozták a nepáli oldalon.