Az Együtt politikusa egyrészt azt kérte, hogy a decemberi feljelentését vegyék vallomása alapjául, másrészt új, a feljelentés előkészítésekor még nem ismert furcsaságokról is beszélt - amelyek alapján - mint mondta - még durvább volt a Belváros eladási gyakorlata, mint amit eddig feltételeztek. Ugyanis az eladásokhoz készített - Juhász szerint szakmailag legalábbis megkérdőjelezhető - szakvéleményekben szerinte "szisztematikusan fordul elő, hogy a négyzetméterár és az övezeti átlagár szorzatként feltüntetett eladási ára rendszeresen kevesebb, mint amit a számológép mutat". (A szakvéleményeket éveken keresztül a CC Audit nevű cég készítette, sokszor ugyanazzal a sablonszöveggel - a szerk.) Vagyis az V. kerületi képviselő szerint - aki az elmúlt 3-4 évből szedett most össze újabb adatokat - a számok összeszorzásánál csalhattak, hogy látványosan csökkenjen az ingatlanok értéke.
Az egyik önkormányzati előterjesztésben - amelyek között van, ahol egyről, van, ahol már több tucat ingatlanról egyszerre döntöttek - például látható, hogy egy 193 négyzetméteres, 380 ezer forintos övezeti átlagárú, tehát 73 milliót érő ingatlant mindössze 25-ért adtak el. Egy 87 milliót érőt már 32,9-ért, egy 11 milliósat csak 6-ért, egy 140 millióra becsültet pedig 58-ért. A rekord Juhász szerint a Ferenciek tér 2. szám alatt volt, egy 947 millió 600 ezer forintra értékelt helyiség ugyanis mindössze 471 millióért talált gazdára. Összességében tehát akár tízmilliárdos kár is érhette így a belvárosi önkormányzatot - hívta fel a figyelmet. Juhász mindezeket tegnap elmondta az NNI-nél is, ahol egyébként az a nyomozó hallgatta ki, aki korábban "baráti beszélgetés" keretében, még a feljelentés elutasítása előtt személyesen kereste meg, de akkor nem vettek fel jegyzőkönyvet a Juhász által elmondottakról. A képviselő jelezte a kihallgatáson, voltak kérdések, amelyekre összeszedettebben tudna írásban válaszolni, ezért hamarosan papíron tesz mindehhez vallomáskiegészítést.
Juhász "nem ért az önkormányzat működéséhez" - reagált az V. kerület az ellenzéki politikus állításaira, hozzátéve, hogy minden ingatlaneladáskor "a szabályoknak megfelelően" jártak el, ezért is készült "minden ingatlan eladása kapcsán szakértői elemzés és értékbecslés is", amit szerintük az Együtt alelnöke most összemosott. A Belváros bizonyítékokat követelt, és most is hangsúlyozták, hogy Belváros-Lipótváros vagyongazdálkodását "több hivatalos szerv" is vizsgálta az elmúlt időszakban, és mindent szabályszerűnek találtak. Kiemelték az Állami Számvevőszék jelentését, amely ugyancsak azt állapította meg, hogy felelősségteljesen gazdálkodtak.
Mint ismert, a Fővárosi Főügyészség áprilisban visszadobta az NNI korábbi, a nyomozás megindítását elutasító határozatát, és elrendelték a jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentés kivizsgálását - ami, ha az újabb állítások bizonyíthatóvá válnak, akár "különösen jelentős" vagyoni hátrány okozására is módosulhat.