Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar munkatársa, szabadidejében önkéntesként dolgozik a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnél. Mindennapjait egy hangjelző kutya könnyíti meg, különösen akkor, amikor nem viseli a hallókészülékét. Kuku a hangok például a gazda nevének szólítása és zajok, mint az ébresztőóra, kopogás, csengő, riasztó, jelzésével segíti gazdája életét. Ha valamilyen zaj hallatszik, a kutya először megkeresi, hogy mi történt, majd érintéssel figyelmezteti Esztert, és elvezeti a zaj forrásához, azt pontosan megmutatva. A világon számos országban alkalmazzák a hallássérült-segítő kutyákat, azonban Magyarországon még kevésbé ismert ez a segítőkutya-típus.
A könyv bemutatóján a címadó Kuku, a golden retriever is megjelent néhány társával együtt.
A mesekönyv egyik fő célja a vakvezető-, hallás-, mozgássérült-segítő, személyi segítő és terápiás kutyák világának és fogyatékossággal élő gazdáik mindennapjainak megismertetése az érdeklődőkkel - Kuku szemszögéből. A 44 oldalas, gazdagon illusztrált vidám ismeretterjesztő mesét tartalmazó kiadvány elsősorban óvodás és kisiskolás gyermekek számára készült, igaz történetek alapján. Ez a korosztály még nagyon nyitott, természetesként kezeli a sokféleséget, a másságot, ezért fontos, hogy minél korábban legyen lehetőségük tapasztalatokat szerezni erről a területről.
A könyv valódi szereplők, segítőkutyák történetén alapul és a kutya-gazda párosok rendszeresen tartanak társadalmi szemléletformáló programokat a "mesefigurákkal" történő személyes találkozók még hitelesebbé teszik a gyermekek számára a mesét.
A mesekönyv egyelőre 2 000 példányban jelent meg és a támogatók, mások mellett a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület, a Norvég Civil Támogatási Alap, valamint a sok vihart látott Ökotárs Alapítvány és az Autonómia Alapítvány segítségével óvodák, iskolák kaphatnak a színes könyvekből. Ha sikert arat, és lesz vállalkozó kedvű kiadó, akkor a másság elfogadását kis gyermekkortól segítő mesekönyv a könyvesboltokban is hozzáférhetővé válik.