A miniszter nem adott érdemi feleletet, de a következő, immár Pakssal kapcsolatos kérdésre már így kezdte a választ: "Vagy Önnek én jutok mindenről az eszébe, vagy pedig sok közös témánk van, …" Ekkor az ülést vezető Hiller István egymás tiszteletére szólította fel a képviselőket, Szél Bernadett pedig úgy reagált, hogy "…ez kőkemény szexizmus volt Lázár János részéről, amit én a leghatározottabban minden nőtársam nevében visszautasítok."
Kérdésünkre, hogy célzott politikai sértegetésként vagy egyszerű stílusbotlásként értékeli-e a történteket, Szél azt mondta, ez a stílus jelen van akkor is a magyar Országgyűlésben, amikor nincs kifejezett politikai célja a felszólalónak. Többnyire kormánypárti képviselők engedik meg maguknak, ahogy most is a Fidesz és KDNP tagjaiból álló unatkozó „kemény mag” gúnyos kacaja biztatta Lázárt a folytatásra, sőt ebből a körből olyan beszólások is érkeztek, hogy kihez kellene mennie panaszra. Az egész parlament leginkább férfiöltözőhöz hasonlít, ahol egymás között kontroll nélkül, sokszor durván beszélnek a játékosok.
Szolidaritást most és korábban is csak ellenzéki képviselőtársai részéről tapasztalt, de sok segítségre egyetlen politikusnő sem számíthat, hiszen kormánypárti és ellenzéki oldalon összesen tizenkilencen vannak az ország házában. Magyarország a női képviselők 10 százalék alatti arányával Európában az utolsó, de még az azeri parlamentbe is több nőt engedtek be. Az LMP ezért ragaszkodik a 30 százalék fölötti női kvótához, sőt azt kiegészítik a cipzár-elvvel, vagyis hogy két azonos nemű jelöltet egy másik neműnek kell követnie a választási listákon – zárja le a történteket lapunknak nyilatkozva Szél Bernadett.