Az interjúban a szakértők utaltak arra, hogy nyilván nem véletlenül, ez az egyik leggyakrabban felmerülő téma az online fórumokon, és nem csak azért, mert az anyák-apák gyakran a végkimerülés határán érzik magukat, hanem aggódnak is, hogy komoly baj van a csemetével.
A bristoli egyetemen tanító Peter Fleming professzor szerint az, hogy a babák átaludják az éjszakát, az pusztán egy 20. századi "ötlet", a csecsemő egészségügyi és fejlődéslélektana szempontjából ennek semmiféle indoka nincs. "Az emberi csecsemőt nem úgy tervezték, hogy hosszú ideig aludjon, ez nem jó neki, és egyáltalán semmilyen bizonyíték nincs arra nézve, hogy ennek bármilyen kedvező hatása lenne rá nézve, a szülő persze más kérdés - tette hozzá a professzor.
Darcia F. Narvaez , a Notre Dame University pszichológiaprofesszora arról beszélt, hogy az pusztán a szülők tévképzete, hogy mindenkinek "rendesen" nyolc órát kell aludnia. A szakember hangsúlyozta, hogy általában a felnőttek sem alusszák végig az éjszakát. Ha az emberiség történetét nézzük ez is teljesen normális, hogy időszakonként felébredünk, hogy rövid epizódokban alszunk, így volt ez már a vadászó-gyűjtögető korszakokban is - hangsúlyozta a professzor.
És ami még nagyon fontos:
Az emberi újszülött értelemszerűen egészen máshogy működik, mint más élőlények utódai, amelyek gyakran már a születésük után képesek olyan, az agy finommunkája által irányított tevékenységekre, mint feltápászkodni, sőt menni, vagy épp táplálkozni. Az emberi csecsemő ilyen irányú fejlődése a születés után folytatódik, és a kisbabának jó ideig olyan igénye van a gondoskodásra, kint amilyen "sora" az anyaméhben volt. Fleming professzor azt is kihangsúlyozta, hogy az anyaméhen kívüli világ "értelmezése" egy magas fejlődési és szellemi teljesítmény, normális módon ezért sem képes a csecsemő a huzamos, egész éjszaka tartó alvásra. Azok a kisbabák, akik életük e korai szakaszában megkapják a szülői empátiát, és az igényeik "kiszolgálását", felnőttként kedvezőbb kognitív képességgel rendelkezhetnek majd, és kevesebb lesz közülük depressziós.
forrás: http://www.buzzfeed.com/patricksmith/its-evolution-baby