Cristiano Ronaldo (Manchester United-Real Madrid)
2003-ban a „Ronaldo” név hallatán, mindenkinek – az akkor még – Real Madridban futballozó, kétszeres aranylabdás brazil csatár jutott eszébe. A Manchester United a Sporting elleni barátságos mérkőzésen figyelt fel Cristiano Ronaldóra, aki őrületbe kergette az angol rekordbajnok védőit, emellett pedig két gólpasszt is kiosztott. A találkozót egyébként a portugálok nyerték 3-1-re. A most már háromszoros Aranylabdás klasszis 18 esztendősen, első portugál játékosként került a Vörös Ördögökhöz. A United 20 millió eurót fizetett érte, és akkor még nem is sejtették, hogy mennyit profitálnak majd az átigazolásból.
Ronaldo a 7-es mezszámot kapta a klubban, azt amit korábban George Best, Bryan Robson, Eric Cantona és David Beckham is viselt. Érdekesség, hogy a 28-as mezt szerette volna a portugál, ám Sir Alex Ferguson, az MU akkori vezetőedzője a hetest szánta neki. A skót mester talán már akkor sejtette, hogy történelmet ír Manchesterben. Az első angliai évében a vörösök szurkolói megválasztották az év legjobb fiatal labdarúgójának a klubnál. Innentől kezdve egyre nagyobb szerep hárult a portugál klasszisra.
2008-ban, 23 évesen Aranylabdát kapott, nála fiatalabban csak a brazil Ronaldónak (21), George Bestnek (22), Michael Owennek (22) és Lionel Messinek (22) sikerült. 2009-ben aztán rekordot jelentő 94 millió euróért a Real Madriba igazolt, és ott folytatta ahol abbahagyta (289 meccsen 296 gólt szerzett). A Barcelona argentin csatárával, Lionel Messivel karöltve folyamatos versenyben van a világ legjobb labdarúgója címért. Jelenleg Ronaldo háromszor (2008, 2013, 2014), Messi négyszer (2009, 2010, 2011, 2012) nyerte el az Aranylabdát. A sajtóban sokszor felröppenek Ronaldo távozásával kapcsolatos hírek, de kevés esély van rá, hogy elhagyja Madridot.
Zlatan Ibrahimovic (Internazionale-Barcelona)
A hórihorgas svéd támadó nem a klubhűség mintapéldája, hiszen jelenlegi együttese, a Paris Saint-Germain pályafutása hetedik felnőtt klubja. Ibrahimovic a világ legértékesebb játékosának számít, ha azt nézzük, hogy mennyit fizettek érte az eddigi átigazolásai alkalmával. Az Ajax még csupán 8 millió eurót adott érte 2001-ben a Malmönek az akkor húszéves csatárért, amit a Juventus három évvel később már megduplázott. Az Öreg Hölgytől az olasz bundabotrány miatt búcsúzó játékos ára 2006-ban tovább emelkedett, és az Internazionale már közel 25 millió eurót utalt át a Juve számlájára.
A legjobban talán a milánói klub járt vele, ugyanis a mellett, hogy bajnoki címekhez segítette az együttest, 2009-ben a Barcelonának 69,5 millió euróért adták tovább, ráadásul még Samuel Eto'o játékjogát is megkapták mellé. A katalánok viszont rendesen befürödtek vele, mert Josep Guardiolával való rossz viszonya miatt egy év után előbb kölcsönbe, majd végleg távozott a Milanhoz, de csak 24 millió euróért, ahonnan végül huszonháromért került a PSG-hez.
James Rodríguez (Monaco-Real Madrid)
A kolumbiai csatár a brazíliai világbajnokságon hívta fel magára az egész világ figyelmét, ahol hat találattal a torna gólkirálya lett. James Rodríguez a Banfield csapatától került a Portóhoz, amely 8 millió eurót fizetett a 18 esztendős támadó középpályásért. A portugál együttes már az első szezon után megemelte Rodríguez fizetését és 45 millió eurós kivásárlási árat állapított meg.
A kolumbiai nem is fukarkodott a gólokat és gólpasszokat illetően. Három szezon alatt 105 mérkőzésen 32 találatig és 21 gólpasszig jutott, míg végül a Monaco 2013-ban kivásárolta (45 millió) Akkor
talán még a hercegségben sem gondolták volna, hogy egy év alatt majdnem dupla annyiért adják tovább. A 2014-es vb után azonban a Real Madrid 80 millió euróért szerződtette Rodríguezt. Jelenleg lábközépcsont töréséből lábadozik a kolumbiai, előreláthatólag április elején térhet vissza a királyi gárdához, amelynek színeiben eddig nyolcszor volt eredményes.
Kaká (Milan-Real Madrid)
A brazil zseni pályafutása hatalmas szerencsével, vagy ahogy ő fogalmazott, Jézus segítségével indult. Ugyanis még profi karrierjének kezdete előtt egy szerencsétlen ugrás következtében elrepedt egy gerinccsigolyája, ennek ellenére felépült és a Sao Paulo játékosaként hamar felhívta magára az európai klubok figyelmét. A Milan 2003-ban 21 évesen szerződtette, és elég jó üzletet csinált a megszerzésével.
Rögtön első évében bajnok lett a piros-feketékkel, majd 2005-ben még elbukták a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-döntőt, két év múlva
viszont már felültek az európai futballtrónra. 2007-ben az Aranylabdát is megkapta, ami után bő egy évvel a Manchester City 100 millió fontot ajánlott érte, ám ekkor még maradt a milánóiaknál. Fél évvel később viszont 67 millióért Madridba tette át a székhelyét, ahol viszont már kevésbé találták a helyét a csapatban, továbbá sérülései is hátráltatták kiteljesedésében. Szerződése lejárta után ingyen került vissza a Milanhoz 2013 szeptemberében, jelenleg pedig az MLS-ben játszó Orlando City együttesét erősíti.
Gareth Bale (Tottenham-Real Madrid)
A walesi támadó 16 évesen és 275 naposan mutatkozhatott be a Southampton színeiben a Premier League-ben 2006 áprilisában. Ezzel a klub történetének második legfiatalabb debütánsa lett Theo Walcott után. Bő egy évvel később leigazolta a Tottenham 18 millió euróért. Az ifjú tehetségre korán felfigyeltek Európa nagycsapatai, de csak hat év után vált meg tőle a Spurs. A 2013-as nyári átigazolási időszak utolsó napján jelentették be, hogy a Real Madridnál folytatja pályafutását, ahova egyes források szerint világcsúcsot jelentő 100 millió euróért került.
A spanyol sajtó azonban ezt az összeget csak 91 millióra taksálta, bár a pletykák szerint utóbbi azért becsülte alább Bale árát, hogy ne bántsa meg Ronaldót azzal, hogy már nem ő a világ legdrágább igazolása. Egy biztos, a Tottenham közel ötször annyi pénzt kapott érte, mint amit ráköltött. Az utóbbi napok hírei szerint a Chelsea hajlandó lenne még ennél is hatalmasabb összeget fizetni a 2019-ig a madridiak alkalmazásában álló szélsőért.
Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven-Anzsi Mahacskala)
A nyírlugosi születésű játékos már a Debrecen utánpótláscsapataiban is felhívta tehetségével magára a figyelmet. Már a Loki első bajnoki címének is részese volt 2005-ben az akkor 18 éves labdarúgó, de a sorozatban harmadik alkalommal elért elsőség alkalmával már alapemberként számítottak rá. 2007-ben a felnőtt válogatottban is bemutatkozhatott. Nem véletlen, hogy több külföldi csapat figyelmét is felkeltette, végül a holland PSV Eindhoven lett a befutó, amely 2 millió euróért vásárolta ki szerződéséből és ötéves kontraktust írt alá a magyar szélsővel.
Dzsudzsák pályafutása kiteljesedett Hollandiában, a PSV egyik legmeghatározóbb játékosa lett, sőt a goal.com internetes oldal szavazásán a 2009-2010-es szezonban az Ajaxnak lőtt duplája és gólpassza után őt választották a világ legjobb játékosának az adott héten. Ezért is volt meglepetés, hogy 2011 nyarán a szakmailag visszaesést jelentő Anzsi Mahacskalához szerződött. Megdöntötte a magyar átigazolási rekordot az érte adott 14 millió eurójával, ami rá fél évre öt millióval még több lett, ugyanis 19-et fizetett érte a Dinamo Moszkva. Azóta minden átigazolási időszakban hallani sztárkérőkről, de jelenleg továbbra Oroszországban játszik Dzsudzsák.
Wilfried Bony (Swansea-Manchester City)
Wilfried Bony talán nem annyira ismert, mint az összeállításunkban szereplő többi futballista, de rajta is nagyot profitált a Swansea. De ne szaladjunk ennyire előre. Az elefántcsontparti támadó 2011-ben került a Vitesse csapatához a Sparta Prahatól. A holland együttes 4,5 millió eurót fizetett a cseheknek.
Bony igazolta, hogy jó döntést hoztak a Vitesse vezetői, ugyanis a csatár a 2012/2013-as szezonban 30 meccsen 31 találattal a holland bajnokság gólkirálya lett. A Swansea kapott is a
lehetőségen, és klubrekordot jelentő 15,5 millióért leigazolta a támadót. Bony pedig Walesbe is magával hozta góllövőcipőjét. A Premier League-ben szereplő kiscsapat színeiben 70 mérkőzésen 34-szer volt eredményes, ezzel pedig felkeltette a Manchester City figyelmét. A világoskékek a téli átigazolási időszakban kaparintották meg a csatárt. A Swanseanak 35,5 millió eurót fizettek Bony játékjogáért. Eddig öt mérkőzésen egyszer volt eredményes. Idén januárban tagja volt az Afrika Kupa-győztes Elefántcsontpartnak.