Egyelőre nem lehet tudni, mikor hozzák nyilvánosságra az első eredményeket, ez több napba is beletelhet. Ugyanakkor beszédes lehet, hogy a nagyobb szabálytalanságokra Goodluck Jonathan elnök Demokratikus Néppártja figyelmeztetett. A biometrikus kártyaolvasók ugyanis nagyobbára azokon a területeken mondták fel a szolgálatot, ahonnan a tömörülés a legtöbb voksot reméli. Nigériában ugyanis a választáshoz a személyi okmányok mellett egy a biometrikus adatokat tartalmazó kártyára is szükség van. Február elején részben a Boko Haram előretörésére, részben pedig arra hivatkozva halasztották el a voksolást, hogy a lakosság egy jelentősrészéhez még nem tudták eljuttatni ezeket a kártyákat. (A voksoláskor sem kapta meg az összes választó, a szavazásra jogosultaknak körülbelül 82 százalékához jutott el.)
Goodluck Jonathan pártjánál akkora a riadalom, hogy a politikai erő szóvivője, Femi Fani-Kayode felvetette annak lehetőségét is, nem történt-e szándékosság a technikai problémák esetében, mert annyira nyilvánvalónak tartják, hogy ezek a gondok elsősorban a kormánypártot sújtották.
A választási bizottság elnöke, Attahiru Jega is riasztónak nevezte a kártyaolvasókkal kapcsolatos problémákat, ugyanakkor azt is közölte, hogy az esetek mindössze 0,5 százaléka esetében jelentkeztek problémák. Ez 150 ezer kártyaolvasó esetében mindössze 374 esetet feltételez – jelentette ki. A bizottsági elnök azonban más szabálytalanságokra is felhívta a figyelmet. Bizonyos illetékesek egyszer csak eltűntek azokkal a papírokkal, amelyekre a szavazás eredményét jegyezték fel. Egyes helyeken hamisra cserélhették ki ezeket a dokumentumokat. Különösen Rivers államból jeleztek ilyen jellegű csalásokat. A nyomozást megkezdték az inkriminált körzetekben, s a végén várhatóan megsemmisítik az eredményt, legalábbis ezekben a régiókban.
Vasárnap Nigériában több ezren tiltakoztak a feltételezett szabálytalanságok ellen, valamint az ellenzékiekkel szembeni gyilkosságok miatt. Az olajban gazdag Port Harcourtban páncélosok és a készenléti rendőrség egységei is felvonultak. Rivers kormányzója, aki Goodluck Jonathan politikai ellenfele, jelezte, hogy nem fogadja el az eredményt.
Jonathan legnagyobb riválisa, az ellenzéki szövetséget irányító volt katonaai diktátor, Muhammadu Buhari és köre azt állítja, hogy Rivers államban fegyveresek Jonathan pártjának elrendelésére több ellenzékit öltek meg. A rendőrség három személy haláláról számolt be.
Nigériában egyre nagyobb az aggodalom amiatt, hogy hasonló zavargások törnek ki, mint 2011-ben, az elnökválasztás eredményének bejelentése után. Az akkori összecsapásokban körülbelül ezren vesztették életüket, miután a muzulmán Buhari vesztett a keresztény Jonathannal szemben. Amennyiben nincs egyértelmű győztes, két hét múlva második fordulót rendeznek.