Magyar Posta;sztrájkbizottság;értékszállító;

Illusztráció/Thinkstock

- Nem jön a nyugdíj ? - Sztrájkkészültség a postánál

Sztrájkbizottságot alakított az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezetének a JNT Security Kft.-nél működő tagszervezete pénteken, miután a bértárgyalásokat csütörtökön megszakította - közölte a Munkástanácsok Országos Szövetsége az MTI-vel. A Munkástanácsok Országos Szövetsége személy- és vagyonvédelmi ágazatát alkotó Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezetének 160 tagja dolgozik a JNT Security Kft.-nél. 

A tárgyalások eddig nem vezettek eredményre, mert a munkáltató nem tudott ajánlatot tenni a munkavállalóknak a béreket illetően, arra hivatkozva, hogy nincs elfogadott 2015-ös üzleti tervük. Közleményében a szakszervezet jelezte, hogy a sztrájkbizottság - a sztrájktörvény alapján - várja a munkáltató tárgyalási ajánlatát, hogy a bejelentéstől számított 7 napon belül megkezdhessék az egyeztető tárgyalásokat.

A szakszervezet emlékeztet arra, hogy joga van az egyeztető tárgyalás ideje alatt 2 órás figyelmeztető sztrájk meghirdetésére. A JNT Security Kft. a Magyar Posta értékszállító és értékfeldolgozó leányvállalata, országszerte több helyszínen van telephelye, alkalmazottainak a száma 590.  A szakszervezet közölte: az esetleges munkabeszüntetés az értékszállítás és a pénzfeldolgozás területén okozna fennakadásokat. Így a pénzmozgások, amelyekhez a Magyar Postának köze van, elakadhatnak, például a nyugdíj, a villanyszámla sem érkezne meg a várt időben.

A Quaestor-ügyben változatlanul nem lehet tisztán látni. Zavarosak az időpontok, érthetetlen, miért maradt "őrizetlenül" a cégcsoport a csődbejelentés után. A kisbefektetők nem, a kormányfői figyelmeztetésre pénzüket kivevő minisztériumok viszont jól jártak. Orbán Viktor miniszterelnöknek az ügy miatt kinyílt bicska a zsebében, de a jó brókert megvédi. Közben az ellenzék sem hagyja, hagyhatja "elaludni" az ügyet: a DK szerint itt az ideje a legfőbb ügyész nemzetbiztonsági átvilágításának, az MSZP pedig ismét felszólítja az illetékeseket, hogy kártalanítsák a brókercsődök áldozatait. Az Index kiderítette: Tarsoly Csaba, a brókerbotrányban érintett nagyvállalkozó 2013 áprilisában parlamenti belépőt kapott a Miniszterelnökségtől.