Győr;női kézilabda-válogatott;világbajnoki selejtező;

- A spanyolokon át a sógorok ellen

Eldőlt, hogy június 5-én a Bécshez közeli Stockerauban játssza a magyar női kézilabda-válogatott az osztrákok elleni sorsdöntő világbajnoki selejtező első mérkőzését. Az európai szövetség honlapjáról kiderül az is, hogy pénteken este 20.25-kor találkozik a két csapat. A visszavágóra június 13-án, Győrben kerül sor 15.30-kor. A párharc győztese vehet részt a december 5. és 20. közötti dániai vb-n.

A világbajnokságon lehet olimpiai selejtezőre jogosító helyezéseket szerezni. Amelyik csapat nem jut ki oda, vagy ott rosszul szerepel, annak csak akkor marad esélye az ötkarikás kvalifikációra, ha a tavaly decemberi magyar-horvát Eb-n az élmezőnyben végzett. Az csak vb után derül ki, hogy a magyarok Eb-hatodik helye mire elegendő.

A 2012-es londoni olimpiáról éppen amiatt hiányzott a válogatott, mert – a németekkel szemben – elveszítette a vb-selejtezőt, és nem indulhatott a 2011-es brazíliai világbajnokságon.

Németh András szövetségi kapitány csapata ma délután 14 órakor Érden lép pályára felkészülési mérkőzésen, a decemberi magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon második helyen végző Spanyolországgal szemben. Így a magyar nemzeti együttes erős ellenféllel szemben mérheti fel, hogy hol is tart az osztrákok elleni selejtező előtt.

A magyar válogatott kerete a spanyolok ellen
Kapusok: Kiss Éva (Fehérvár), Herr Orsolya (Győr), Bíró Blanka (Vác)
Balszélsők: Korsós Dorina (Győr), Erdősi Ildikó (Siófok), Schatzl Nadine (Érd)
Balátlövők: Triscsuk Krisztina (Dunaújváros), Bulath Anita (Dunaújváros), Klivinyi Kinga (Érd)
Irányítók: Kovacsics Anikó (Győr), Szucsánszki Zita (FTC), Tóth Gabriella (Mosonmagyaróvár)
Beállók: Mészáros Rea (FTC), Horváth Bernadett (Fehérvár), Mayer Szabina (Fehérvár), Szamoránsky Piroska (FTC)
Jobbátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC), Planéta Szimonetta (Győr)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Győr), Kovacsicz Mónika (FTC), Lukács Viktória (FTC)

Megállapodás született a brüsszeli kétnapos csúcstalálkozón az energiaunió létrehozásáról, amelyet nem kis meglepetésre Orbán Viktor is elfogadott. A görög kormányfő is elégedetten térhet haza, az EU nem zárkózik el kérésétől. A Financial Times szerint az energiabiztonság és az ukrán válság feszültséget okoz a visegrádi négyek között.