Az ellenzéki párt politikusa, Szelényi Zsuzsanna pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a beruházás egy hosszú távú történelmi hibát alapoz meg, pénzügyi, külpolitikai és energetikai szempontból "maga a megtestesült katasztrófa".
A független képviselő hangsúlyozta, hogy a létesítmény bővítése legalább egymillió forintjába kerül minden magyar állampolgárnak, a kész erőmű nagyon drágán fog termelni és a projektnek nagyon magas a korrupciós kockázata. A beruházás külpolitikai szempontból is elhibázott, mert a magyar energiaszolgáltatás nyolcvan százalékát hosszú évekig az orosz féltől teszi függővé - tette hozzá.
Kérdésre válaszolva közölte: az egymásnak ellentmondó állítások ellenére egészen biztos, hogy az Euratom tárgyalta az ügyet és fenntartásait fejezte ki. Az uniós vizsgálatnak még csak az elején járunk és az EU már most problematikusnak tartja az egész projektet - emelte ki Szelényi Zsuzsanna.
Hajdu Nóra elnökségi tag azt mondta, a paksi beruházás a kormány állatorvosi lovává vált, a projekt nemzetközi és külpolitikai presztízsveszteséggel járt. Most látszik, hogy a nemzetközi térben nem működik az Orbán Viktor miniszterelnök által meghirdetett kormányzás - jelentette ki, hozzátéve: a magyar nemzeti érdeket nem a kormány képviselte, hanem Brüsszel hozta meg azt a döntést, amelyet az Együtt már régóta követelt.
Csütörtök este a Financial Times című brit üzleti lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt azt közölte, hogy az Európai Unió leállította a paksi atomerőmű bővítéséről Oroszországgal kötött 12 milliárd eurós megállapodás végrehajtását. Kovács Zoltán kormányszóvivő pénteken Budapesten hamisnak és teljesen félrevezetőnek nevezte a lap értesülését. A kormányszóvivő azt mondta, a kormány várakozásai szerint az intenzív egyeztetéseket követően heteken belül véglegesítik a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos üzemanyag-szállításra vonatkozó szerződést, az Euratom észrevételeit figyelembe véve.