Szerintem;emberi jogok;

- Magyar valóság

Minap eszembe jutott, hogy ma Magyarországon vajon biztonságban érzik-e magukat az emberek? Édesanyám lakáshitelét számoltuk, amikor rá kellett döbbennünk, hogy 91 éves lesz, mikor az utolsó csekket befizeti. Ő tisztességgel vállalta a hitel fizetését, de a felállított csapdába önhibáján kívül sétált bele, mint sok-sok ember. Megjegyezte, hogy „Életem végéig a bank rabszolgája leszek, nincs egy nyugodt éjszakám." Mi ez, ha nem modern rabszolgaság? Ezek a jogsértések az emberek tisztességes élethez való jogát tiporták el abban a pillanatban, mikor vakon megbíztak valakikben, akik álnok módon becsapták őket. Az ehhez hasonló jóhiszeműséget kihasználva ma a világon milliókat csapnak be vagy kényszerítenek valamire akaratuk ellenére.

A mindenki által megtalálható adatok a világhálón elég ijesztőek: 2,2 milliárd gyermek közül 1 milliárdan élnek szegénységben, közülük is 3,5 másodpercenként életét veszti egy; a UNICEF adatai szerint 2 millió gyermek van kitéve prostitúciónak; 27 millió embert tartanak rabszolgaságban világszerte; az Amnesty International több mint 80 országból jelent kínzásból eredő haláleseteket; becslések szerint 300 ezer gyermekkatona van és számuk évről évre nő. Ezek borzasztó adatok, azt hisszük távol vannak tőlünk, behúzva nyakunkat oda sem figyelünk, örülünk, hogy nem itt történnek, nincs semmi közünk hozzá! A világban nem azt látjuk, hogy javulna a helyzet, pedig hatalmas anyagi ráfordítások történnek ezen a téren. Az emberek félnek és ez a félelem eloltotta még a segíteni akarás legkisebb szikráját is azért, hogy önmagukat védjék és életben tartsák.

Még mindig itt vannak a segítők, az önkéntesek, a jobbító tevékenységet folytató emberek, és ők azok a bátor harcosok, akik nem félnek. A saját életüknél is fontosabbnak tartják, hogy mások jogai megadassanak és méltóságuk visszatérjen. Hazánkban sok ilyen szervezet mellett a Fiatalok az Emberi Jogokért Alapítvány is abból a célból működik, hogy megismertesse a fiatalokkal az emberi jogokat, hogy tolerancia és béke legyen a Földön. Híres humanitáriusok, mint Gandhi, Mandela, M. L. King mellett L. Ron Hubbard is kiállt az Emberi Jogok mellett, mert tudta, hogy az ember csak úgy lehet szabad, ha rendelkezik az alapvető emberi jogokkal.

Tigyi Gábor kutatóorvos és csoportja olyan hatóanyagot fejlesztett ki, amely napokkal a sugárhatás után is képes hatékonyan kezelni a sugárbetegséget - közölte a Magyar Tudományos Akadémia szerdán.