A lap már korábban megírta, hogy bírósági szakaszba került a hűtlen kezeléssel megvádolt T. Jánosné büntetőügye. A Jávor Benedek jelenlegi EP-képviselő által felgöngyölített ügy lényege az volt, hogy az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség (OKTVF) főigazgatójáról, T. Jánosnéról kiderült: doktori címe egy amerikai „kamuegyetemről” származik, korábbi közlésével ellentétben pedig nem volt C típusú nyelvvizsgája, sőt hűtlen kezelés miatt nyomozás indult ellene.
A Népszabadság információi szerint Püspökladányban az önkormányzat megbízta T. Jánosné cégét egy tanulmány elkészítésével, a cég pedig jó pénzért rekordidő alatt elkészítette az anyagot. A céggel Püspökladány akkori fideszes polgármestere 2008. március 3-án kötött vállalkozási szerződést egy tanulmány elkészítésére a helyi gyógyfürdő fejlesztéséhez kapcsolódóan.
A társaság bruttó hatmillió forint megbízási díjért két héten belül már szállította is az anyagot. Ez úgy sikerülhetett, hogy a vádhatóság szerint a tanulmány valójában már a vállalkozási szerződés aláírása előtt készen volt, azt eredetileg a városházán írták, s csak a szerződés teljesíthetősége miatt küldték át T. Jánosné cégének. A püspökladányi visszaélések miatt T. Jánosné ellen bűnsegédként elkövetett jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt folyik eljárás.
A napilap szerint a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Törökszentmiklóson a püspökladányihoz kísértetiesen hasonló szerződéskötés történt. A szintén fideszes irányítású Törökszentmiklóson is munkához jutott a T. Jánosné által vezetett kft., amikor elvállalta az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. által meghirdetett „Települési bel- és külterületi vízrendezés támogatása” elnevezésű pályázat megvalósíthatósági tanulmányának elkészítését. A Népszabadság birtokába jutott dokumentumokból az látszik, hogy a cég igen szoros határidővel, alig két hétre vállalta a munkát, amelyet március 31-én már számlával le is igazoltak. Kérdéses, hogy tizenegy munkanap alatt el lehetett-e készíteni egy komoly megvalósíthatósági tanulmányt, amelyért nettó négymillió forintot fizetett Törökszentmiklós.
Forrás: Népszabadság