A drukkerek nem fogták vissza magukat: rakétákat, székeket és egyéb tárgyakat dobtak a pályára, valamint a hazai szimpatizánsok egy csoportja a pályára szaladt. A melegítő játékosok rohanni kezdtek az öltözőbe. A második félidőre sem csillapodtak a kedélyek. Az Olimpiakosz elnöke, Vangelisz Marinakisz így foglalta össze a történteket.
„Sosem gondoltam volna, hogy ilyet látok. Ilyen körülmények között nem lehet futballozni, de a játékosaim hősiesen megpróbálták. Futballozni jöttünk, háborút kaptunk. Gyalázat a görög futballra nézve, ami történt. Feldúltak és sokkoltak a játékosok, ami nem is csoda. Repült minden. Kövek, palackok, szögek, pirotechnikai eszközök. Úgy éreztük, mintha Irakban élnénk át egy bombázást” - fogalmazott a klub honlapján az elnök.
Görög információk szerint a rendbontásban hárman sérültek meg. A találkozót végül a Panathinaikosz nyerte 2-1-re, de minden bizonnyal komoly büntetésre számíthatnak a görög szövetségtől.
Nemcsak Európában, más kontinensen sem bírtak magukkal a drukkerek. Szurkolói összecsapások miatt több mint száz személyt vett őrizetbe a riói rendőrség a Vasco da Gama-Fluminense vasárnapi brazil bajnoki labdarúgó-mérkőzés előtt. Először a két rivális tábor feszült egymásnak, majd - a futballban szokatlan módon - egymást kezdték püfölni a Vasco da Gama drukkerei, a találkozót végül a hazai csapat 1-0-ra nyerte.
Egyiptom pedig bejelentette, hogy a sok halálos áldozatot követelő kairói szurkolói rendbontás után két héttel visszavonja pályázatát a 2017-es Afrika Kupa megrendezésére. A döntésről Haled Abdelaziz sportminiszter számolt be, hozzátéve, hogy innentől kezdve Algéria jelentkezését támogatják.
Február 8-án az egyiptomi bajnokság két élcsapata, a Zamalek SC és az ENPPI Cairo mérkőzése előtti zavargásokban tizenkilencen vesztették életüket és húszan megsebesültek. A belügyminisztérium röviddel az eset után arról adott hírt, hogy a Zamalek radikális szurkolói, az Ultras Whight Nights néven működő keménymag tagjai jegy nélkül akartak bejutni a kairói Légvédelmi Erők Stadionba. A rendőrség egyebek mellett könnygázt vetett be a randalírozó tömeg feloszlatására.
A két év múlva esedékes kontinenstorna lebonyolításáért a polgárháború küszöbén álló Líbia helyére beugorva Algéria mellett Gabon és Ghána versenyez. Az afrikai szövetség április 8-án, a kairói kongresszusán dönt a házigazdáról.