A múlt héten beiktatott Ashton Carter amerikai védelme miniszter tegnap egy kuwaiti amerikai bázison egyeztetett az amerikai vezetésű katonai koalíció 20 vezetőjével és arról beszélt, hogy mivel a terrorszervezet immár az egész Közel-Keletet veszélyezteti, a hadműveletnek ki kell terjednie a teljes veszélyeztetett régióra. (Az utóbbi hetekben egyre nagyobb teret nyer Líbiában is.) Arra a kérdésre, hogy várható esetleg egy szárazföldi hadművelet is, Carter óvatosan csak annyit válaszolt, hogy minden erre vonatkozó döntést kellőképpen mérlegelnek.
A nemzetközi koalíció, amely a múlt év augusztusa óta több mint kétezer légicsapást mért az IS erőire Irakban és Szíriában, tegnap hevesen bombázta a szélsőségesek állásait. A Jerusalem Post jelentése szerint 24 óra alatt 25 bevetésre került sor Irakban és Szíriában. A francia védelmi minisztérium pedig azt közölte, hogy ugyancsak tegnap Franciaország bevetette Irakban a leghíresebb repülőgép-hordozó anyahajóját, a Charles de Gaulle-t. A francia vadászgépek csak Irakban avatkoznak be, mivel Párizs szerint a szíriai csapások Bassár el-Aszad elnök rezsimjét erősítenék a felkelőkkel és az iszlamistákkal szemben.
Az Iszlám Állam eközben tegnap újabb rémtettet hajtott végre. Közzé tettek egy video felvételt, amelyen : 21 ketrecbe zárt foglyot hurcoltak végig terepjárókon az észak-iraki Kirkuk tartomány egyik településének utcáin az éljenző tömeg között, majd később, a ketreceket lerakodva közszemlére teszik őket egy téren.
A foglyok többségükben iraki kurd katonák, egyiküket pedig az iraki hadsereg tisztjeként mutattak be. A túszoknak arra kellett kérniük a kurdokat, hogy adják fel a harcot, különben „vagy ketrecbe vagy a föld alá” kerülnek. A fenyegetés vélhetően összefüggésben áll azzal, hogy csütörtökön egy magas rangú amerikai katonai tisztségviselő bejelentette, hogy az iraki hadsereg és a kurd csapatok áprilisban vagy májusban támadást indítanak Irak második legnagyobb városa, Moszul visszafoglalásáért.