Ingatlan;Belváros;NNI;Fővárosi Főügyészség;Juhász Péter;Együtt;

Juhász Péter egy korábbi tüntetésen. FOTÓ: Vajda József

- Juhász ismét bead minden gyanús belvárosi ingatlanügyet

A nyilvános cégadatbázis, az érintett cégek honlapjainak és a helyi rendeletek megnézése – ennyivel intézte el a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Juhász Péternek a Belváros ingatlaneladási gyakorlata miatt tett feljelentésének érdemi vizsgálatát. 

Az Együtt politikusa december 29-én a Legfőbb Ügyészéghez fordult, amely aztán a Fővárosi Főügyészségre, az pedig a BRFK-ra utalta az ügyet, mielőtt kikötött volna az NNI-nél - az amúgy bárki által elvégezhető „ellenőrzés” is csak az elmúlt két hétben történt meg. A nyilvánosan elérhető adatok megtekintése után hivatkozott az NNI az elutasításkor például arra: az egyik eladásnál azért „nem merült fel adat” arról, hogy nem volt szakértői eljárás, mert a céginformáció alapján végez ilyen tevékenységet a cég, vagyis felesleges az érintett ügyet tartalmilag is boncolni. A nyomozók végül nem találtak bűncselekményre utaló jelet.

A fideszes Rogán Antal polgármesterségéhez köthető eladások kapcsán a feljelentés arra is hivatkozott, hogy az azokat megalapozó kerületi rendeletek alaptörvény-ellenesek – ez ugyancsak nem hatotta meg a hatóságot, mivel, mint közölték, a helyi rendeletalkotás „alaptörvénnyel ellentétes voltának" felülvizsgálatára nem jogosultak.

Mivel Juhász ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, pikánsnak tűnik a Belváros reakciója, amely szerint hamis vád miatt feljelentik a politikust: ezt a bűncselekményt ugyanis – mint Juhász tegnap rávilágított – csak hatósági eljárás keretén belül lehetne elkövetni, tehát, ha esetleg tanúként vádolná meg őket hamisan. Juhászt azonban nem idézték be tanúként, sőt: egy napon megjelentek lakásán a rendőrök, hogy „elbeszélgessenek” vele, de értesítést nem küldtek.

Juhász március 8-ra korrupció-ellenes tüntetést szervez délután 4 órára, az Erzsébet térre. Ám tegnap azt is közölte, hogy újra feljelentést tesz, mégpedig egyenként, minden olyan ügyben, amelyben a Belváros jogtalanul adott bérlőinek 30 százalékos kedvezményt.

A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) és Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ) teljes jogutódlással beolvad a Magyar Szakszervezeti Szövetségbe (MaSZSZ), erről mindkét szervezet hétfői kongresszusán döntöttek a küldöttek - közölte Székely Tamás, az Autonómok elnöke.