Rendkívül alacsony, 21,4 százalékos volt a részvételi arány a szombati, a melegek jogainak korlátozását célzó szlovákiai referendumon, amely így érvénytelen lett. Ez azt jelenti, hogy a Szlovákia önállósága óta rendezett nyolc népszavazásból mindössze egy, az ország uniós csatlakozását megerősítő volt eredményes. A választási bizottság szerint 944 674 szavazatot adtak le, miközben a választásra jogosultak száma 4 411 529.
Ami az egyes kérdésekre adott válaszokat illeti, 94,49 százalék szavazott igennel arra a kérdésre, egyetértenek-e a választók azzal, hogy családnak csak egy férfi és egy nő kötelékét lehessen nevezni. 92,43 százalék tette az igen mellé az ikszet arra a kérdésre, egyetértenek-e azzal, hogy homoszexuális párok ne fogadhassanak örökbe gyereket. A legalacsonyabb, 90,43 százalékos támogatása annak a kérdésnek volt, egyetértenek-e a választók azzal, hogy a szülők beleszólhassanak gyermekük tanulmányaiba olyan érzékeny területeken, mint az eutanázia vagy a szexuális nevelés.
Bár a referendumot kezdeményező Szövetség a Családért, amely 40 ezer aláírást gyűjtött a referendum kiírásáért, azt közölte, „rengetegen” éltek szavazati jogukkal, a részvétel még annál is jóval alacsonyabb, volt, mint amennyit a Focus iroda jövendölt: közvéleménykutatói 35 százalékos részvételi arányból indultak ki. Bár egyes kisebb, hagyományosan konzervatív falvakban a részvételi arány esetenként a nyolcvan százalékot is elkérte, egyes szavazókörzetek kongtak az ürességtől.
A dunaszerdahelyi járásbeli Padányban például 3,76 százalék járult az urnákhoz. Ilyen alacsony részvételre még nem volt példa a településen. Nyugat-Szlovákiában 20 százalék körüli volt a részvételi arány, Pozsonyban el sem érte a 10 százalékot. A legtöbben Eperjes és Zsolna, a legkevesebben Besztercebánya és Nyitra körzetében voksoltak. Andrej Kiska köztársasági elnök azt közölte, szomorúságot érez amiatt, „amit ez a referendum az országnak hozott”.
Bugár Béla pártja, a Híd, amely nem fogalmazott meg egyértelmű véleményt a népszavazásról, azt közölte, tiszteletben tartja az eredményt, s azt reméli, mindezek után fokozottabb igény lesz a társadalomban az egymás iránti toleranciára, a kölcsönös tiszteletre és a polgárok közötti egyetértésre. A párt a tömeges távolmaradást is a határozott véleménynyilvánításnak tartja.
Sokan már a népszavazás előtt figyelmeztettek arra, hogy a referendumra szánt 6 millió euró az ablakon kidobott pénz, mert az első két kérdést az alkotmány is rögzíti.