;

Szerintem;TASZ;

- Merre tart a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ)?

Szégyellem, hogy humán értelmiségi, sőt tanárember létemre ezt kérdem, de megdöbbentett a hír: a jogvédő szervezet felajánlotta, hogy a kuruc.info-t holokauszttagadó cikke eltávolítására kötelező bírósági ítélettel szemben „ingyenes jogsegélyt biztosít a portál szerzőjének, illetve felelős szerkesztőjének, miután a TASZ vitatja a holokauszt tagadását tiltó büntetőjogi tényállás és az internetes tartalmak széles körű blokkolását lehetővé tévő szabály alkotmányosságát, és a szervezet meggyőződése, hogy az egyes nézetek jogi eszközökkel történő tabusítása helytelen és ártalmas”. (nepszava.hu 2015. január 16.).

Mellesleg a kuruc.info nem kért a segítségből, mondván, hogy azt önös liberális érdekek „motiválják” (uo.). Föllépni a nácik szólásszabadságáért azok után, hogy a világ megtapasztalta, Hitlerék éppen a polgári demokrácia nyilvánosságát alkalmazva, azzal minden módon visszaélve borították lángba egész Európát, sőt az egész világot? 1945-ben végre megszabadultunk a III. Birodalommal való háborús szövetségbe belefasizálódó, polgárait a frontokon és a koncentrációs táborokban nemzetellenes érdekekért feláldozó Horthy-rendszertől, most ellenben – miként a TASZ követeli – védjük meg a mai nácijaink gyülekezési jogát, köztéri szólás- és véleményszabadságát?

Azt a szabadságot, amelyeket az államszocializmusról volt leoldódásunkkor igen meggondolatlanul újra megadtunk? Holott egyáltalán nem lehetetlen tisztán látni ezt az ügyet. Csupán el kellene fogadni a hivatkozott történelmi tényeket, engedelmeskedve a belőlük levonható egyetlen valósághű következtetésnek: miszerint a nácizmus a politikába öltözködő abszolút gonosz. Minden emberi szabadság tagadása, az emberiség visszarántása a barbárság korába.

Érdemben nem közeledett a tanárok és a szaktárca álláspontja, csupán abban sikerült megállapodni, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) szakértői tovább egyeztetnek az Emberi Erőforrások Minisztériumával (Emmi).