Szeged;iskola;Rogers;

- Megszűnik a szegedi Rogers iskola

Megszünteti a szegedi Rogers gimnázium és szakképző iskolát is az Esély a Hátrányos Helyzetűeknek Közhasznú Alapítvány kuratóriuma, amely a hét elején a másik intézményét is bezárta - jelentette be a Csongrád Megyei Kormányhivatal vezetője.

Juhász Tünde elmondta: együtt éreznek az érintettekkel és minden segítséget megadnak, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az átállás. A kormányhivatal megjelölte azokat az iskolákat, amelyek a most bezáró iskolával azonos profilúak.
Ezek alapján az érintett 288 szakképzésben résztvevő tanuló, valamint a 99 gimnazista új intézményekben folytatja a második félévet. A szakképzésre tucatnyi állami és nem állami fenntartású iskolát, a gimnáziumi oktatásra pedig az Eötvös József gimnáziumot jelölték meg.

Az elsődleges szempont volt, hogy a most bezáró iskola képzéseiből valamennyit folytatni lehessen a megyében, így nincs olyan képzés, amely megszűnne - tette hozzá a kormánymegbízott.

Ezzel az alapítvány által működtetett mindkét iskola megszűnik. A Rogers diákjai - a Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskola hét elején bejelentett megszűnéséhez hasonlóan - dönthetnek arról, hogy a kormányhivatal által javasolt intézményekben vagy más iskolákban folytatják tovább tanulmányaikat. A tanulóknak két héten belül kell kezdeményezniük felvételüket a kiválasztott intézményekbe.

Az Esély a Hátrányos Helyzetűeknek Közhasznú Alapítvány két szegedi intézményében - Csongrád, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyében - több mint ezeregyszáz diák tanult, mintegy kétharmaduk felnőttképzésen vett részt.

Ismét meghátrált a kormány, de azért a Fidesz felé lejtett a pálya. Több kormánypárti polgármester településénél eltörölték az útdíjat az elkerülő szakaszon, de például Budaörsnél továbbra is fizetős a város két részét összekötő szakasz. Egymástól függetlenül a szocialisták és a civilek is országos demonstrációkat jelentettek be, az útdíj kiterjesztése ellen.