A politikus fenyegetésnek is beillő figyelmeztetést intézett Kövérhez és Pokornihoz, arra utalva, hogy a mellőzést elviselni képtelen veteránokat sejti az őt, illetve Rogán Antalt, Habony Árpádot és Giró-Szász Andrást érintő botrányok mögött. Lázár arra reagált, hogy Pokorni korábban - nevek említése nélkül - a Hír TV-nek arról beszélt, hogy az amerikai korrupciós botrány után már nem fér bele, hogy egyes kormánypárti politikusok drága utazásokra menjenek, vagy sokmilliós házat építsenek. Ezért visszafogottabb viselkedést várna a párttársaitól.Kövér pár nap múlva közölte, hogy egyetért Pokornival, később hasonlóan nyilatkozott Gulyás Gergely, a parlament alelnöke is. Most vasárnap Szájer József, a Fidesz EP-képviselője szállt szembe a házelnökkel, amiért Kövér még decemberben eltávolíttatta a parlament ülésterméből az ellenzéki képviselők által behozott uniós zászlókat, ugyanakkor visszautasította azt is, hogy Kövér korábban arról beszélt, az EU bizonyos értelemben a Szovjetunióra emlékezteti, ezért lassan és óvatosan ki kéne hátrálni a szövetségből.
A nyílt üzengetésekről a Fidesz több meghatározó politikusa is úgy véli, jó lenne azokat egymás között, illetve a párton belül tartani. A vs.hu úgy tudja, az év eleji, első tanácskozáson Kövér László azt is kezdeményezte, hogy a Fidesz elnöksége tegye gyakoribbá és rendszeresebbé a tanácskozásokat, mert a pártvezetők teljesen hektikusan ülnek össze, előfordul, hogy egy vagy akár másfél hónapnyi szünet is van két ülés között.
Mint közöltük: az eredetileg tervezettnél egy héttel korábban, február 4. és 6. között rendezi meg a Fidesz és a KDNP azt az együttes, kihelyezett frakcióülést Mezőkövesden, ahol egyebek között a Rogán Antal által szorgalmazott, közelebbről meg nem határozott országvédelmi akciótervről is döntenek. A frakcióvezető január elején még arról beszélt, hogy szeretné, ha informálisan szóba kerülnének a Fidesz vezető politikusai között feszülő ellentétek és viták, de később erről már nem volt szó.
A hatályos jogszabályok szerint történt az uniós zászló eltávolítása a Képviselői Irodaházról, a zászlót a Parlament épületére sem kötelező kitűzni. Ezt válaszolta Kövér László házelnök hivatala Szél Bernadett LMP-s képviselőnek arra a levelére, amelyben a Képviselői Irodaház eltávolított európai uniós zászlójának visszahelyezését kéri. "Tájékoztatom továbbá, hogy az EU tagországok parlamentjeinek 40 kamarája jelenleg 35 épületben működik, amelyek közül 19 homlokzatán van, 16 homlokzatán pedig nincs EU-s zászló. Ez alapján megállapítható, hogy az uniós zászló kitűzésének mellőzése az országgyűlések épületein egy legitim európai gyakorlat" - írja Kövér László hivatala az LMP képviselőjének.