felszámolás;Fővárosi Bíróság;Raiffeisen Bank;Arcadom Zrt.;

- Demján ígéri: kifizeti az alvállalkozókat

Egy, az építőiparban jól ismert cég, az Arcadom Zrt. felszámolását rendelte el január 16-án a Fővárosi Bíróság. A menedzsment és a tulajdonosok még megkísérelik a felszámolási egyezséget létrehozni. Ha ebben minden hitelező partner lenne, akkor el lehetne kerülni a társaság megszüntetését, erre minden felszámolás alá került vállalatnak lehetősége van - közölte a társaság megbízottja.

 A cégvezetés a finanszírozó Raiffeisen Bankkal az egyeztetés közepén tartott, amit a bírósági döntés azonban most megszakít. A banki hiteltartozás összege a bankkal szemben egyébként 3,4 milliárd forint. Más bankokkal szemben nincs tartozása a vállalatnak, sőt a bérekkel és azok jutalékaival sem tartoznak.

Az elmúlt években - akkor is, amikor a vállalat megrendelői nem, vagy csak késve fizettek - közvetett tulajdonosként Demján Sándor több cégén keresztül, saját vagyonából 8 milliárd forint finanszírozást biztosított az Arcadom Zrt. és leányvállalatai túléléséhez.

Ha az uniós finanszírozású debreceni villamos vonal építéséért az Arcadomot kifizetnék, akkor abból közvetlenül az ottani alvállalkozók számára annyit kifizethetnének, hogy 250 millió forinttal csökkenhetne a társaság tartozása a külső beszállítói felé - közölte a cég.

Amennyiben a felszámolási eljárás folyamán nem sikerülne felszámolási egyezséget létrehozni, Demján Sándor akkor sem hagyja cserben az alvállalkozókat és a beszállítókat. A nagyvállalkozó ismételten magánvagyona terhére, jelentős részben kártalanítja majd a vállalat felszámolása miatt károsult hazai beszállítókat - írta közleményében a társaság megbízottja.

A felszámolóbiztos által visszaigazolt követeléseket Demján Sándor egy faktor cégen keresztül, 70 százalékos tőkeértéken kívánja kifizeti. Ha a perek, követelésbehajtások során további pénzeszközök folynak be, akkor akár 100 százalékban a pénzükhöz juthatnak a hazai vállalkozók.

Míg 10-15 éve a wellness-szálloda egy vizes szolgáltatásokat is nyújtó hotel volt, manapság már nem elég egy medence és egy szauna a boldogságunkhoz. A szó visszakapta eredeti jelentését: érezzük magunkat kényelmesen, egészségesen, különlegesen. Ennek megfelelően szinte tobzódhatunk a különleges wellness szolgáltatásokat ígérő szálláshelyek között. Hogy mégis milyen alapon választunk, mitől lesz egy wellness hotel más, mint a többi, erről kérdeztük Sárváry Krisztinát, aki két különleges és különböző stílusú szállodát is irányít.