Hosszabb sípályák, valamint nagyobb kiterjedésű új létesítmények létrehozását azonban nem tervezik - erről Pokorni Zoltán (Fidesz-KDNP), a kerület polgármestere beszélt, amikor sajtóértekezleten mutatta be a vizsgálat megállapításait.
A kerületvezető kijelentette: az elmúlt másfél év egyeztetései és a vizsgálat eredményei fényében a "túlzó jellegű", a környezet károsítását valószínűsítő elképzeléseket - mint például új sportcentrum, illetve más nagy kiterjedésű, új építésű épületek létrehozását - az önkormányzat nem támogatja. Mint fogalmazott: a területre "nem lehet sícentrumot álmodni."
Pokorni megoldandó problémaként említette az illegális tűzrakóhelyeket, a kerékpárosok által használt úgynevezett downhill pályákat, a szemetelést, a természetvédelmi területen parkolást, a korábbi évek nem megfelelő kaszálásának károsító hatásait, valamint a becserjésedést.
A polgármester tájékoztatása szerint a hatásvizsgálat és a civil egyeztetések alapján készülő megvalósíthatósági tanulmány lesz a projekt következő lépése, amelyet várhatóan néhány hét múlva mutatnak be. A konkrét tervek megismerése után pedig április végén tarthatnak helyi népszavazást a fejlesztésről.
A fejleményeket a WWF (Természetvédelmi Világalap) Magyarország is üdvözli. Szerdai közleményük szerint bíznak abban, hogy a Normafa rehabilitációja "a város és a természet együttélésének európai iskolapéldája lesz". A közleményben idézték Gálhidy Lászlót, a WWF Magyarország erdővédelmi programvezetőjét, aki kedvező fordulatnak nevezte, hogy a korábban felmerült sportcentrumfejlesztés helyett a természetvédelem és a hagyományos természetjárás szempontjai kerültek előtérbe.