1. Viktor Ahn (orosz rövidpályás gyorskorcsolyázó)
A dél-koreai származású sportoló minden idők egyik legeredményesebb rövidpályás gyorskorcsolyázója. 2006-ban még koreai válogatottként a 2006-os téli olimpián Torinóban három arany és egy bronzérmet nyert. Idén már orosz válogatott tagjaként ugyanezt az eredményt érte el a Szocsiban rendezett ötkarikás játékokon: olimpiai bajnok lett 500 és 1000 méteren egyéniben, valamint az 5000 méteres váltóban, illetve bronzérmet szerzett 1500-on. Az már csak hab a tortán, hogy ebben az évben hetedszer lett világbajnok. Ezzel ő lett az első a sportágban, aki valamennyi távon legalább egy olimpiai arannyal rendelkezik.
2. Lewis Hamilton (brit, F1-es pilóta)
A Mercedes versenyzője idén szinte letarolta a teljes Formula 1-es mezőnyt. Tizenegy futamot nyert meg, hét alkalommal lett övé a pole pozíció, ugyancsak hétszer ő futotta a verseny leggyorsabb körét, és 19 nagydíjból 16 alkalommal állt dobogón.
2008 után másodszor lett a sportág világbajnoka, és a 29 éves brit pilótának minden esélye megvan arra, hogy jövőre megvédje a címét, ugyanis csapata, a Mercedes kimagaslik a mezőnyből. Civil élete is rendeződni látszik, kibékült
édesapjával, valamint eljegyezte szerelmét, Nicole Scherzingert.
3. Manuel Neuer (német labdarúgó)
A Bayern München kapusa idén valahavolt legjobb szezonját teljesítette, hiszen bajnok lett klubjával, valamint világbajnok a német válogatottal. Szinte hibátlanul teljesített egész szezonban, és a vb-n is nagy szerepe volt az aranyérem megszerzésében.
Nem véletlenül választották meg a brazíliai torna legjobbjának (Golden Glove-díj). Őszi teljesítményére sem lehet panasz, hiszen 17 forduló alatt mindössze négy gólt kapott. Nem véletlen, hogy ott van a között a három
futballista között, aki 2014-ben elnyerheti az Aranylabdát.
4. Roger Federer (svájci teniszező)
A 17-szeres Grand Slam-győztes játékos ebben az évben újra a legjobb időszakát idézte fel. Bejutott a wimbledoni döntőbe, öt ezres versenyen volt finalista, amiből kettőt megnyert (Cincinnati és Sanghaj).
A londoni vb-n sérülése miatt nem tudott a fináléban kiállni Djokovics ellen, összesen öt tornán diadalmaskodott, ugyanakkor végre-valahára megnyerte a Davis Kupát, amivel teljessé vált a trófeagyűjteménye, hiszen mindent megnyert, amit egy teniszező megnyerhet pályafutása alatt. Apaként is
helyt áll, hiszen ikerlányai mellé idén május 6-án megérkeztek ikerfiai.
5. Cristiano Ronaldo (portugál labdarúgó)
A Real Madrid világklasszisa az év elején megkapta a 2013-as Aranylabdát, és az idei teljesítménye még a tavalyit is felülmúlja. Klubjával megnyerte a Bajnokok Ligáját, elképesztő mennyiségben ontja a gólokat: az előző BL-kiírásban összesen 17 találatot ért el, ami rekord.
Ő lett az a játékos, aki 178 meccs alatt érte el a spanyol ligában a 200-as gólhatárt, illetve a mesterhármasok tekintetében is rekordot döntött a Celta Vigo ellen, amikor
23. alkalommal triplázott. Egyedül a portugál válogatottban nem tud eredményt elérni, a brazil vb-n már a csoportküzdelmeket követően búcsúztak. Az idei Aranylabda egyik várományosa.
6. Bácsi Péter (magyar birkózó)
A korábbi Európa-bajnok birkózó 23 évvel a legendás Farkas Péter 1991-es duplázását követően nyert ismét egy évben világ-, és Európa-bajnoki címet. Holott nagyon mélyről kellett visszajönnie, hiszen 2012-ben a londoni olimpián – noha éremesélyes volt – az első meccsén súlyos sérülést szenvedett, majd a 2013-as hazai vb-n már elindulni sem tudott sérülése miatt.
Ám a fogát összeszorítva az idei évben kiemelkedően szerepelt – a két világversenyen kívül számos nemzetközi versenyt nyert
meg –, nem véletlenül lett az év birkózója. Ráadásul idén megszületett a kisfia, így 2014 vélhetően pályafutása legemlékezetesebb esztendeje marad.
7. Ole Einar Björdalen (norvég sílövő)
A 40 éves norvég világklasszis a 2014-es téli olimpián végleg bekerült a sport halhatatlanjai közé, ugyanis egyrészt nyert két aranyat – amivel minden idők legidősebb olimpiai bajnoka lett – másrészt a sprintben és a vegyes váltóban szerzett két elsőség egyben azt is jelentette, hogy 13 érmével ő lett minden idők legeredményesebb olimpikonja: 8 arany, 4 ezüst és 1 bronz a gyűjteménye.
Emellett számos rekordot tart, tizenkilencszeres világbajnok, hatszoros összetett világkupa-győztes, világkupa-futamokon
egyéniben 93-szor végzett az élen.
8. Renaud Lavillenie (francia magasugró)
A londoni olimpia rúdugró bajnoka idén végleg a sportág egyik legjobbja lett. Az egy dolog, hogy az idei öt legjobb eredmény az övé, ám nem ez volt idén a legnagyobb ugrása.
Február 15-én 616 centiméteres ugrásával megdöntötte a rúdugrás fedett pályás – néhány nap híján 21 évig érvényben lévő – korábbi világrekordját, amivel az abszolút rekordot is megszerezte, mivel a szabadtéri világcsúcs 614 centiméter. Mindezt megkoronázta egy Európa-bajnoki címmel, melyet Zürichben szerzett.
9. Marc Marquez (spanyol, gyorsasági motorversenyző)
A hispán motoros számára nem úgy indult a szezon, hogy szinte minden rekordot képes lesz idén átírni. Egy edzésen eltörte a szárkapocscsontját, ám rekordfelépülést bemutatva alig 4 héttel a baleset után Katarban egy Valentino Rossi-val bemutatott szép csatát követően, megnyerte a futamot. És ettől kezdve nem volt megállás: zsinórban tíz versenyt nyert meg – ami Spanyolországnak pedig az 500. világbajnoki
győzelmet jelentette – amivel beállította Mick Doohan 1997-es rekordját, majd a szezon végéig összesen 12 alkalommal lett első. Hatalmas fölénnyel védte meg a királykategóriában a vb-címét, ráadásul öccse, Alex is a csúcsra ért a MOTO3-ban.
10. Filip Filipovic (szerb vízilabdázó)
A 27 éves játékos idén – sajnos éppen a magyar válogatott kárára – mindent megnyert, ahol csak elindult a szerb válogatottal: az Európa-bajnokságot, valamint a Világligát. A LEN év végi szavazásán ugyanakkor őt választották az év vízilabdázójának. Hozzáállására jellemző, hogy a
hír hallatán azonnal kijelentette, egyértelműen a csapat érdeme az, hogy 2011 után másodszor is kiérdemelte ezt a díjat.