Kérdésünkre a közmédia lapzártánkig nem erősítette meg az információkat. Szabó László Zsolt korábban száznál több, de kétszáznál kevesebb munkavállaló elbocsátásáról beszélt, amivel legfeljebb egymilliárdot spórolhat éves szinten a jövőre 80 milliárdból működő MTVA.
A parlament hétfőn fogadta el a takarékosság, s a hatékonyság növelésével indokolva, hogy az MTV-t, a Duna Tv-t, az MTI-t és a Magyar Rádiót működtető cégek összeolvadjanak. Összesen jelenleg több mint 150-en maradtak ezeknél a társaságoknál kiemelt fizetésekkel, ami további félmilliárdos megtakarítást hozhat az MTVA-s dolgozók kirúgása után.
Ez már a negyedik komoly leépítés a közmédiában. 2011 nyarán és őszén hozzávetőleg 900 embert bocsátottak el, 2013 elején további 200 munkavállalótól váltak meg, az újabb elbocsátások után pedig 1800-an maradhatnak a cégnél. Már korábban utaltak rá jelek, hogy műsorgyártás egy részét az MTVA inkább kiszervezné, úgy tudjuk, ez továbbra is cél, sőt, egyre több produkció készítését bíznák külsős cégekre.