hulladék;mozgalom;január;MostMi;

Forrás: Facebook

- Januártól új mozgalom jelentkezik be a baloldal térfelére

2014 végére tagadhatatlanná vált, hogy a magyarországi politikai, gazdasági és értelmiségi elit nem rendelkezik azzal a tudással, látással és eréllyel, ami a kiút záloga lehetne, praktizáló és véleményformáló többségük gondolattalansága, reflektálatlansága és felelőtlensége kiábrándító. A társadalom elfordult a közügyektől, kiábrándult a politikából, az együttműködés és az egymásért tevés értékei elvétve mutatkoznak csak, az atomizálódás és izolálódás folyamatai zajlanak. Egyebek mellett ezt tartalmazza a MostMi mozgalom felhívása a január 2-ra meghirdetett demonstrációjára. 

A Facebook-bejegyzés szerint a demonstrációt a 2012. január 2-ai, az önkényes alkotmányozás elleni tiltakozó tömegtüntetés harmadik évfordulójára szervezik, ugyanarra a helyszínre, Operaház elé. A tüntetés főszervezője: Várady Zsolt 

"Az idei három választást kísérő és követő társadalmi és politikai apátia és letargia azonban idén ősszel váratlanul megtört: soha nem látott demonstrációs hullám söpört végig az országon. Október 23-án csendes párezer emberrel kezdődött, négy napra rá az internetadó ellen tüntető tízezrekkel folytatódott. Azóta az amerikai kitiltási botrányba keveredett adóhatósági vezetők ellen, a súlyos korrupció, az oktatás problémái, a jövő évi költségvetés embertelensége ellen is tiltakozó tömegek vonulnak az utcára hétről hétre.

Szeretnénk azt a felszabadító élményt a téli ünnepek után is újra megélni, hogy nem vagyunk egyedül, hogy sokan és egyre többen vagyunk, akik ki merünk állni, fel merjük emelni a szavunkat a jelenlegi álságos rendszer ellenében, sőt, azt is tudjuk, milyen országban szeretnénk élni helyette: szabad és szolidáris országban.

MostMi! Most, mert ha most nem, félő, hogy nem éljük már meg, hogy az ország megváltozzon. És mi, azaz mindannyian, akik ezt a változást szeretnénk, mert 25 éve hiába várjuk ennek a munkának az elvégzését azoktól, akik a képviseletünkre jelentkeztek." - így a felhívás

Annyiban nem Milla 2.0 a projekt – már amennyit tudunk róla –, hogy láthatóan egy intenzív, alternatív, kritikai nyilvánosságot és tudásbázist akar létrehozni, majd hálóba szervezni, amelynek nem csak online, hanem offline fórumai is lesznek - írja Böcskei Balázs politológus az új formáció bejelentkezése kapcsán a Mozgástér blogon. Elemzése szerint ez egészen nagy vállalás, ahogy írja: kíváncsian várja majd – főleg a baloldali közeg –, hogy olyan apró strukturális kihívásokkal, minthogy a pártrendszerrel, a nyilvánossággal és annak szerkezetével, stb., hogyan birkózik meg egy, az elmúlt 25 év és közélet intézményes szereplőit elutasító mozgalom.