Arra a felvetésre, miszerint az ÁSZ a költségvetési javaslat kockázatai között vette számba, hogy az e-útdíjból várt bevételnövekedést eredményező intézkedést még nem ismertette a kormány, ami 40 milliárd forintos tétel, az internetadó visszavonása pedig 25 milliárd forintos bevételkiesés, a tárcavezető közölte: az e-útdíjhoz kapcsolódó intézkedésekről a csütörtöki kormányülésen tárgyalnak. A lehetséges megoldások között említette a kötelező e-matrica kiterjesztését a tehergépjárművek mellett a buszokra, így ennek a pénznek egy része teljesíthető. Hozzátette: a tartalékok közül az országvédelmi alapban 60 milliárd forint van, az általános tartalékban pedig 100 milliárd, ebből ez a kieső összeg pótolható.
A bátor riporterek kérdezték a reklámadóról is, ennek kapcsán Varga Mihály közölte: a reklámadó kulcsát nem azért emelték meg, hogy a kieső összeget pótolják. A miniszter a fideszes politikusoktól rendre érvként hangoztatott "közös teherviseléssel" indokolt, valamint azt is megismételte, hogy az adónem beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A reklámadó legfelső kulcsának megemelése nem az RTL Klubról szól, ismeretei szerint 2015-ben az adó mértéke a TV2-t is érinteni fogja - tette hozzá az ellenzéki felvetésekre megsemmisítő érvnek szánt mondatot.
Varga Mihály a köztévében tegnap este beszélt a vasárnapi zárva tartás tervéről is, ennek kapcsán közölte, hogy még tartanak az egyeztetések, a megbeszélések a kompromisszumos megállapodás irányába mutatnak. A miniszter szerint ez is témája lehet a csütörtöki kormányülésnek.
A devizahitelek forintosításával kapcsolatban azt mondta: egy átlagos hiteles 1,5 millió forintot nyer vissza az elszámolás után, a bankok 1100 milliárd forintot fizetnek vissza. Arra a kérdésre, hogy miért piaci árfolyamon történt a forintosítás, a miniszter megjegyezte: egy átlagárfolyam van, ami valóban közel van a piacihoz, de egy picit azért kedvezőbb annál.