Méltóságteljes léptekkel érkezett meg a párizsi orosz nagykövetség „bunkerébe” a moszkvai nemzeti ünnep alkalmából az idei nyár derekán Marine Le Pen, a francia Nemzeti Front elnöke, és a párt „üdvöskéje”, az unokahúg Marion, nemzetgyűlési képviselő. Jeges vodkára és némi harapnivalóra mentek, hogy kellemes órákat töltsenek együtt. Orlov nagykövet széles mosollyal köszöntötte őket. Az első nyílt és hivatalos találkozó volt azóta, hogy a putyini Moszkva és a francia szélsőjobboldal ideológiájában egymásra talált. Ezt az idilli képet a L’Obs, az újjászületetett párizsi heti hírmagazin ábrázolta címoldalán, azzal a beharangozással, hogy „Le Penék orosz hálózata”. A Kremlben úgy kalkulálnak, hogy a kusza francia politikai helyzetben a szélsőjobboldal annyira közel soha nem volt a hatalomhoz, mint jelenleg, keresni kell a kegyeit. „Így igaz – nyilatkozta a kedves unokahúg, - néném is bátorít a közeledésre”.
Hamarosan meghirdették ennek ideológiai alapjait is. A Kreml új elvét, hogy „a keresztény Európához kell közeledni, szemben a nyugati dekadenciával, az amerikai hegemóniával”, úgy ahogyan a közelmúltban Kövér László is kifejtette, sejtetvén, Magyarország akár „ki is hátrálhat az Unióból”. A friss moszkvai hangokra Marine Le Pen úgy reagált, hogy Putyin „ugyanazokat az elveket hirdeti, mint mi”. Meg is érkezett 2014 nyarára a meghívó „orosz földre”, a Krím félszigetre, amelyet Moszkva azokban az időkben kebelezett be, és a hódítást a Nemzeti Front az elsők között sietett elismerni. Rejtélyes kollokviumot tartottak akkor a Krímben „Morál és demokrácia” jelszóval, a házigazda Szergej Nariskin, a Duma nagyhatalmú elnöke volt, Kövér tisztségének ottani viselője. Egyenes folytatás Moszkvában, ahol viszont már Dmitrij Ragozin volt a vendéglátó, Putyin jobbkeze, mellesleg a fegyverkezés felelőse. Javában tartottak a hivatalos Párizs tárgyalásai arról, hogy az orosz hadseregnek Mistral helikopterhordozó hadihajókat szállítanának, amelyeket azonban az Élysée-palota a minap azzal függesztett föl, hogy „a megállapodás egyelőre nem időszerű”. Marine Le Pen az elsők között volt, aki a döntés ellen tiltakozott.
A közeledési igyekezetek aztán fölgyorsultak, Marine Le Pen az idén tavasszal ismét megjelent a Kreml közelében, de egyelőre megint csak a közelében, mert a „nagy Putyin” még mindig nem látta időszerűnek a közvetlen találkozást. A partner változatlanul Nariskin maradt, de azért valami csak kezdett változni, mert a „cárok cárja” immár személyesen bukkant föl az állami tévében, hogy gratuláljon Marine-nak pártja „győzelméhez” a francia önkormányzati választásokon. Most nyáron pedig bejelentették, hogy ezentúl a Nemzeti Front hivatalosan is partnere a putyinista pártnak. Az a hír járja, hogy az elkövetkező napokban Madame Marine ismét Moszkvában lesz. Őnagysága nagy rajongója a férfias ökölvívó sportnak, és állítólag ilyen viadal csábítja az utazásra. Ki a meghívó? A Nemzeti Front elnök asszonya eddig rejtélyesen úgy nyilatkozott, hogy „orosz barátok”. Csak sejtetés, hogy megtörténhet végül a várva várt négyszemközti randevú. A közeledés olyan szintű, hogy nagy meglepetést ez sem okozna, hiszen „keleti szelek” immár nem csupán a Duna mentén fújdogálnak, a Szajna szélsőjobboldali partján is.