A kérdésre, igaz-e, hogy gabonakereskedelmi ügyekben maga a feljelentő, a Bunge is érintett, Tállai azt mondta: "ennek van alapja", majd emlékeztetett , ennek a cégnek más országokban is van problémája az adózással, hiszen például Argentínában több mint 400 millió dollárt követelnek tőle. A Bunge Zrt. pénteki közleményében azt írta, nem kíván kommentálni "találgatásokra alapozott sajtómegjelenéseket" és felhívták a figyelmet: a nagyon szigorú amerikai tőzsdei szabályozás miatt a jogszabályoknak maradéktalanul megfelelnek működésük során.
Emlékezetes: miközben az Orbán-kormány semmilyen módon nem kérte számon Vida Ildikó adóhatósági elnökön, hogy felmerült személyes érintettsége az amerikai korrupciós botrányban, a kabinet különböző tagjai arról beszéltek, miféle áfacsalási ügyeket tárt fel szerintük a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), melyeknek így köze lehet ahhoz, hogy az Egyesült Államokban több cég panaszt tett az adóhatósággal szemben. Valójában azonban ilyen - az amerikai kormány állítása szerint - nem történt, az azonban biztos, hogy hat kormányközeli tisztségviselő korrupciógyanúba keveredett, ezért nem kaphatnak amerikai vízumot. A beutazási engedélyek megvonása magát a NAV-elnököt is érintheti, Vida Ildikó azonban semmilyen módon nem reagált a gyanúra, ehelyett - mint megírtuk - szabadságra ment. Úgy tudjuk, a Kanári-szigetekre, Tenerifére utazott egyik barátnőjével. A NAV tagadta, hogy vezetőik érintettek lennének korrupcióban, de a kitiltásról nem írtak, s vonatkozó kérdéseinkre sem válaszoltak.
Eközben egy interjúban Mellár Tamás, aki 2010-től egy évig volt a Századvég Gazdaságkutató Zrt. kutatási igazgatója, azt mondta: azért jött el, mert kiderült, "hogy az egész műhely csak egy pénzmosoda". A minisztériumok olyan kutatásokat rendeltek, amelyeket nem tudtak volna elvégezni. "Ne törődj vele, mondták, akkor is meg kell csinálni, valamit kaparjatok össze, aztán majd úgyis ki fogják fizetni. Akkor döbbentem rá, hogy én csak aláírni kellettem" – mondta Mellár, aki rájött: amit aláír, azért a miniszterelnök tanácsadói veszik fel a pénzt, miközben nem végeznek érdemi munkát. Beszélt a korrupcióról is, példaként említette Horváth András ügyét, aki ezermilliárdos áfacsalás gyanúját tárta fel, mire a NAV válasza az volt, hogy minden rendben van. Mellár szerint egy normális országban felfüggesztették volna a hivatal teljes vezetését, ehelyett nálunk Horváth ellen indult vizsgálat. Felidézte, Orbán Viktorral többször is beszélt, de rájött, hogy nem olyan típusú vezető, aki elfogadná a tanácsot: "Amikor három-négy ember társaságában ki mertem jelenteni, hogy ne haragudj, de ebben nincs igazad, akkor megállt a kés levegőben, Varga Miska rángatta a kezemet, hogy ne mondjak ilyet, és egyből látszott, hogy Orbán a kritikát abszolút nem tudja elviselni."
A Századvég tagadta a vádakat, és közölte, beperlik Mellárt. A DK pedig - Mellár kijelentéseire alapozva - bejelentést tesz a NAV Nyomozóhivatalánál adócsalás gyanúja miatt, és feljelentést tesz hűtlen kezelést gyanúja miatt, továbbá a Századvég ellen orgazdaság gyanúja miatt.