Több jel is arra utal, hogy a térségben lelassult a szélsőségesek előrenyomulása. A kurdok kedden azt jelentették, hogy visszafoglalták tőlük a várostól hét kilométerre található dombot. A biztonsági helyzet azonban hivatalos amerikai közlés szerint továbbra is képlékeny.
Kurd ellenzékiek tegnap azt közölték, hogy a koalíció által végrehajtott légicsapások hatékonyabbakká váltak, ami fegyvereseik és a szövetségesek közötti jobb együttműködés eredménye.
Az YPG kurd milícia szóvivője, Polat Can a Reutersnek elmondta, megosztották a koalícióval az Iszlám Állam fegyvereseinek pontos koordinátáit. Néhány szélsőséges ugyan visszavonult, de "ők úgyis visszatérnek a hadszíntérre" - jelentette ki.
Barack Obama amerikai elnök közben további légi támogatást ígért a térségben harcoló kurdok számára. A katonai vezetőkkel folytatott megbeszélései után úgy fogalmazott, Washington nagyon aggódik a kialakult helyzet matt.
Szerinte az Egyesült Államok szövetségeseivel már eddig is fontos sikereket ért el a légicsapásokkal, példaként említette a moszuli gát visszafoglalását. Az amerikai elnök egyúttal ismét kizárta a szárazföldi csapatok bevetését amerikai részről.
Martin Dempsey vezérkari főnök meghívására az Egyesült Államok andrewsi légvédelmi támaszpontján tárgyalt az IS elleni koalícióban résztvevő 22 ország katonai vezetői. John Kerry amerikai külügyminiszter azt állította, hogy Törökország - hétfői cáfolata ellenére - vlaóban jóváhagyta támaszpontjainak használatát az amerikai gépek számára.
Kerry orosz kollégájával, Szergej Lavrovval folytatott megbeszélései után "bizonyos támaszpontokról" tett említést. Részleteket azonban nem közölt.