LMP;főváros;akadálymentesítés;

- A főváros akadálymentesítését sürgeti az LMP

Az LMP azt szeretné elérni, hogy Budapesten akadálymentesítsék a közintézményeket, a járdaszegélyeket és az aluljárókat is - erről egy csütörtöki, Újpesten tartott sajtótájékoztatón Csárdi Antal, a párt főpolgármester-jelöltje beszélt.

Az akadálymentesítésről azt mondta, olyan várost akar vezetni, ahol aki több figyelmet érdemel, az több figyelmet kap és ahol nemcsak a hatékonyságra, de az élhetőségre is odafigyelnek. Hangsúlyozta: az akadálymentesítéssel többek között azt szeretnék elérni, hogy a kerekesszéket használók és a babakocsit toló kismamák is könnyebben tudjanak közlekedni. A politikus hozzátette: szélesíteni kell a járdákat és a parkolókat, utóbbiakat már csak azért is, hogy a babakocsikat könnyebb legyen kivenni az autóból. 

Perneczky László, az LMP újpesti polgármesterjelöltje látványberuházásnak nevezte a IV. kerületi Nyár utca mellett kialakított idősek pihenőparkját. Szavai szerint a hatvan millió forintos beruházás során "négy járda között építettek egy ötödiket, girbegurba utakkal, növényekkel és pihenőpadokkal". Kijelentette, hogy ennél sokkal sürgősebb lenne a kerületi járdákat akadálymentesíteni. Számításai szerint a négyéves önkormányzati ciklus során Újpest "összes járdasarkát" akadálymentesíteni lehetett volna.

Osztolykán Ágnes, a párt politikusa közölte: az elmúlt négy évben az oktatáshoz hasonlóan a szociális ellátásokban is komoly központosítást hajtottak végre és forrásokat vontak ki. A volt parlamenti képviselő azzal folytatta, hogy az ország különböző tájegységeihez hasonlóan a főváros kerületei között is szakadékok vannak, mert más problémákkal küzd a II. vagy XII. kerület, mint a IV. vagy az X. Ha az LMP fővárosi közgyűlési mandátumhoz jut, akkor komoly energiát fognak arra fordítani, hogy kerületi szinten is harmonizálják a szociális ellátásokat - jelentette ki.

Visszavonta a fellebbezést a magyar állam a Széchenyi István Hitelszövetkezet ügyében hozott első fokú ítélet ellen, így, miután a hitelszövetkezet nem nyújtott be fellebbezést, nem került sor a csütörtökre kitűzött tárgyalásra a Fővárosi Ítélőtáblán, és az ítélet jogerőre emelkedett.  A TakarékBank perében elhalasztották az ítélethozatalt.