A német külügyminiszter úgy vélte, rövidesen választ adhatnak a vitás kérdésekre. „Sok ajánlat és javaslat került az asztalra. Most elérkezett az idő a konfliktus lezárására” – hangoztatta a német diplomácia vezetője. Steinmeier azt közölte a megbeszélések során „a legnehezebb szakasz még hátravan” – fogalmazott. A német külügyminiszter reményét fejezte ki, Irán megérti, hogy a jelenlegi válságos helyzetben megengedhetetlen a tárgyalások zátonyra futása. A német külügyminiszterrel szemben nem lát előrelépést a kérdésben Laurent Fabius francia külügyminiszter. Szerinte nem várható, hogy hamar dűlőre jussanak a vitás kérdésekben.
Iránt azzal vádolják, hogy atomfegyvert próbál előállítani. Az Iszlám Köztársaság ezt tagadja, egyes atomlétesítményeinél azonban nem engedélyezi nemzetközi szakértők vizsgálódását. A Nyugat ezért gazdasági szankciókat vezetett be a perzsa állammal szemben, amit az iráni elnök az ENSZ Közgyűlése előtt elhangzott beszédében stratégiai hibának nevezett. Bár tavaly novemberben ideiglenes megegyezés született Teherán és a hatok (az ENSZ BT öt állandó tagja és Németország) között, ezt állandó megállapodásnak kell felváltania, amelyről november 24-ig kell megállapodásra jutni. Elsősorban a centrifugák számáról és az urándúsítás mértékéről van vita.
A megegyezést nehezíti, hogy bár Rohani erre törekedne, az Ali Hamenei vallási vezető által fémjelzett konzervatívok részéről számos bírálat éri. A Raja News például azért támadta, mert találkozott David Cameron brit kormányfővel. „Rohani és Dzsavad Zarif külügyminiszter mosolyával csak azt érte el, hogy egyes országok még ellenségesebbek lettek az országgal szemben” – írta a lap. A Jahan News azt kifogásolta, hogy miközben a brit kormányfő kemény szavakkal illette Iránt, Rohani „csendben maradt”.