Michael Brown szülei csütörtökön Washingtonban jártak, sürgetve, hogy a helyi hatóságok helyett az amerikai igazságügyi tárca vizsgálja ki az ügyet, amely kiélezte a faji ellentéteket Fergusonban, s reflektorfénybe állította a kérdést az Egyesült Államokban. Barack Obama az ENSZ-közgyűlésén mondott beszédében a nemzetközi terrorizmus elleni harc, az Ebola-járvány veszélyei mellett a Fergusonban történteket is megemlítette, elismerve, hogy az Egyesült Államok is nehéz faji, etnikai problémákkal küszködik.
St. Louis jórészt feketék lakta elővárosában e hét keddjén azért kezdődtek újra a tüntetések, mivel valaki felgyújtotta a Michael Brownt gyászolók által kialakított egyik emlékhelyet. Az afrikai-amerikaiak újra az utcára vonultak, s ismét zavargások kezdődtek, egy üzlet kirakatát betörték, három embert őrizetbe vettek. Augusztusban a megmozdulások eldurvultak, a tüntetők több üzletet kifosztottak, a tiltakozást a helyi rendőrség képtelen volt megfékezni. Előbb Missouri autópálya-rendőrségét vezényelték a városba, majd az állam kormányzója, Jay Nixon a nemzeti gárda bevetését is elrendelte. Csak hetekkel később vonták vissza a 21 ezres település utcáiról a katonákat.
Ferguson rendőrfőnöke, Thomas Jackson csütörtökön közzétett videóüzenetében elismerte, hogy a rendőrség követett el hibákat, s nyilvánosan bocsánatot Michael Brown szüleitől, illetve, mint külön kihangsúlyozta, a békés fergusoni tüntetőktől. "Minden okuk megvolt, hogy nehezteljenek azért, ami történt" - jelentette ki a rendőrfőnök. Jackson különösen amiatt kért elnézést, hogy a helyszínelők vizsgálódása miatt négy és fél óra hosszat feküdt Michael Brown takaratlan holtteste az utcán. Míg a rendőrtiszt, Darren Wilson azt állította, a majd kétméteres afrikai-amerikai tizenéves támadt rá, s önvédelemből használt fegyvert, több szemtanú is arról számolt be, hogy Brown már térdelt és feltette a kezét, amikor Wilson leadta rá a lövéseket. A család független boncolást követelt, s csak azt követően derült ki, hogy a fiú fejét felülről érte az egyik golyó.
A helyzet elmérgesedéséhez hozzájárult, hogy a fekete lakosság elfogultságot érzékel a helyi rendőrség részéről, s rendszeres gyakorlat az etnikai profilalkotás. Míg Ferguson lakosságának kétharmada afrikai-amerikai, addig a rendőrség 53 tagja közül mindössze három feketebőrű. Brown szülei, akiket Al Sharpton fekete tiszteletes, polgárjogi vezető, Cornell Brooks, az afrikai-amerikaiak fő érdekvédelmi szervezete, a NAACP elnöke, s a család védőügyvédje, Benjamin Crump kísért, Washingtonban sürgették, hogy a nagyesküdtszék azonnal rendelje el Wilson rendőr letartóztatását. "Viseljen kék farmert, vagy egyenruhát, a bűnözőket le kell tartóztatni" - mondta Sharpton. Az NAACP jelentést hoz nyilvánosságra az etnikai profilakotás eseteiről, különösképpen a fiatal fekete férfiak elleni, túlzott erőt alkalmazó rendőri fellépésről.
Péntekre virradóra ismét összecsapások robbantak ki Fergusonban, s több tüntetőt letartóztattak. A tiltakozók nem elégedtek meg a bocsánatkéréssel, Jackson rendőrfőnök lemondását követelik.