Lázár, a Miniszterelnökséget vezető miniszter erre azt mondta, nem foglalkozik a bírálatokkal, mert "mindenki olyan tanácsadókat alkalmaz, akiket akar". Szeptember 9-ei zsidó kerekasztal előtt a Magyar Hírlap írta meg, hogy Zoltai miniszterelnökségi főtanácsadóként dolgozik, Lázár közvetlen munkatársaként. Zoltai már e minőségében jelent meg az ülésen, ahol Lázár és L. Simon László között foglalt helyet.
Lázár akkor azt mondta: "ez korántsem jelenti, hogy mindenben egyetértenénk, vagy hogy ő elvtelen támogatója lenne a mi politikánknak". Hozzátette, "a mi munkánkban szükség van jó néhány olyan ember véleményére is, aki egyáltalán nem tartozik a szekértolóink közé". Zoltai kinevezése finoman szólva is meglepte a zsidó szervezeteket, a Dohány utcai templomkörzet is visszahívta elnöki posztjáról.
A kinevezés a kormánypártok körében sem aratott feltétlen elismerést: Gulyás Gergely, a parlament fideszes alelnöke szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány egy "volt munkásőrt" nevezzen ki miniszterei főtanácsadónak, ami a kormánypártok felfogásával, de az alkotmány értékrendjével is összeegyeztethetetlen. Schmidt Márta, a Terror Háza főigazgatója is kikelt a Magyar Nemzetnek Zoltai kinevezése ellen, mondván: a volt munkásőr és MSZP-tag Zoltai mindent megtestesít, ami ellen a Fideszt annak idején megalapították. A vs.hu értesülése szerint a Fidesz felsőbb köreiben sokan osztják Schmidt véleményét, az ügyön pedig még Kövér László házelnök is kiakadt.
Időközben az is kiderült, Zoltai ötszázezer és másfél millió forint közötti fizetést kap a Miniszterelnökségtől. Ezt maga Lázár árulta el a Hír TV-nek, bár pontos összeget nem mondott. A miniszter azt is mondta, kapott egy feladatot a kormánytól, hogy a magyarországi zsidó szervezetek és a magyar kormány közötti vitás ügyekben a következő hónapokban megpróbáljon konszenzust teremteni, ebben pedig szerinte Zoltai segítségére tud lenni. A kormány a vs.hu információi szerint egyébként a tegnapi ülésén tárgyalt a zsidó szervezetekkel folytatott egyeztetések eredményeiről.