A lap szerint az ügyben a belső vizsgálat után az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) főigazgatója tett feljelentést még júniusban - államtitoksértés gyanúja miatt. Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának idén márciusi ülésén hangzott el, hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülését vizsgáló, 2006-ban keletkezett titkosszolgálati anyagok közül 22 tétel, legalább százoldalnyi irat hiányzik. Az is kiderült, hogy az iratoknak a Gyurcsány-kormány idején, 2007 novemberében veszett nyomuk. A dokumentumok titkosítását idén februárban oldotta fel az AH, nyilván az áprilisi parlamenti választás közeledése miatt.
A Népszabadság korábbi cikke szerint az iratok hiányát már a 2010-es kormányváltás előtt észlelte, és jelezte feletteseinek az elhárítás illetékes osztályvezetője. A nemzetbiztonsági bizottság márciusi ülésén az is kiderült, hogy a hiányzó 22 tételt 2007 novemberében Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (az AH jogelődje) főigazgatója terjesztette fel az akkori titkosszolgálati miniszternek. A Magyar Nemzet szerint ezután a dokumentumok ismeretlen helyre kerültek.
Szilvásy György, a Gyurcsány-kormány titokminisztere nem tudja, mikor szabadul meg a közvélemény Őszödtől. Lapunknak lehetetlennek nevezte, hogy annak idején tőle, vagy a miniszteri titkárságról bármilyen hivatalos irat eltűnhetett volna, a titkos ügykezelés szabályai ugyanis ezt nem engedték. Minden tételről pontos listát kellett vezetni, azt viszont egyetlen miniszter sem tudhatta, hogy a tovább adott dokumentumoknak mi lett a sorsa. Szilvásy szerint amíg ez bejön, addig kampányról kampányra elő fogja venni az őszödi ügyet a Fidesz. Miután eddig bejött, így nem csodálkozik azon, hogy most is elővették és természetesen őt is belekeverték.