Eszerint: aki "önként" elhagyja önkormányzati otthonát és a városon kívül vesz másik ingatlant, pár százezertől kétmillió forintig terjedő támogatást kap. Simon Gábor, a közgyűlés szocialista tagja lapunknak akkor elmondta: számítások nem készültek, így nem tudni, hány család vásárolna lakást, és az sem ismert, mibe kerülne mindez a városnak, Miskolc költségvetésében nem is szerepel ilyen tétel.
Soós Attila, a városi közgyűlés Fidesz-KDNP-frakciójának szóvivője a döntést azzal indokolta, hogy a miskolci "gettók és nyomortelepek" felszámolását tervezik a biztonságos, élhető város megteremtéséért. Miskolc "szégyenfoltjait, a bűnözés melegágyát" akarják eltüntetni, ami a "gettók, nyomortelepek" teljes felszámolását jelenti.
A diósgyőri stadion környéki, úgynevezett számozott utcák, Lyukóvölgy, a Tetemvár, a Hideg-sor ingatlanjairól van szó, ám azóta kiderült, 4,5 milliárdból multifunkcionális stadion épül Diósgyőrben.
Júniusban a kitelepítésre ítélt romák demonstrációt tartottak. A Fidesz-KDNP és a Jobbik aláírásgyűjtésbe kezdett Miskolcon, a nyomortelepek felszámolásáért, a környező falvak viszont a nyomor exportálása ellen tiltakoznak, ők emiatt kezdtek aláírást gyűjteni. A városvezetés azonban ragaszkodik a kitelepítéshez.