Budapest;önkormányzat;

Fotó: Népszava.

- Rendkívül furcsa közgyülés

Rendkívüli ülésre hívták össze ma reggel hét órára a Fővárosi Közgyűlést. A testület összehívását szocialista és független képviselők indítványozták, egyebek mellett a BKV gazdálkodását érintő kérdések miatt, ugyanakkor a pártok pénteken azt közölték, hogy az MSZP, a Párbeszéd Magyarországért (PM) és a Jobbik sem vesz részt az ülésen.

Az MSZP fővárosi frakciója és a PM független közgyűlési képviselői pénteki közleményükben tudatták, hogy nem vesznek részt az általuk kezdeményezett rendkívüli ülésén. Döntésüket azzal indokolták, hogy Tarlós István főpolgármester nem tud vagy nem akar elszámolni főpolgármesterségének négy évével, a kudarcaival és korlátaival. Szerintük ezt bizonyítja, hogy a fideszes városvezetőség ismét egy indokolhatatlan időpontra - reggel 7 órára - hirdette meg a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülését.

A Jobbik közgyűlési képviselője Szabó György pénteken azt közölte az MTI-vel, hogy a Jobbik szerint a szocialisták pártjuk választási eredményeinek javítása érdekében javasolták a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli összehívását, ezért azon nem vesznek részt. Szabó György közleményében az írta, hogy a kezdeményezés formáját és időzítését Budapesthez méltatlannak tartja, jogi értelemben pedig "még falusi szinten is" aggályosnak.

Tarlós István, a kormánypártok főpolgármester-jelöltje hétfő reggel a Kossuth rádió 180 perc című műsorában azt mondta: "erősen kétséges", hogy a Fővárosi Közgyűlés keddre összehívott rendkívüli ülése "létrejön". A baloldali ellenzéknek nem megfelelő az ülés kora reggeli időpontja, és a Fidesz-frakció is bejelentette, hogy nem vesz részt a rendkívüli ülésen - mondta.

Tarlós István úgy fogalmazott: nem tudja, miről fog szólni a rendkívüli ülés, amelyet a baloldali ellenzékiek kezdeményeztek, "majd - mivel reggel hét órakor kezdődne -, bejelentették, hogy az az ő bioritmusokkal nem fér össze".

Több hónapos átadási határidő - csúszások és több heti tesztüzem után tegnap végre birtokba vehette a nagyközönség a 76 gyűjtőállomásból, 1100 almazöld kerékpárból álló fővárosi közbringarendszert.