Pálfalvi Milán, a szervezet alelnöke az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében kiemelte: fontos, hogy közösen elítéljék mindezt, nemet mondjanak a megalázást eltűrő vagy jelentéktelen színben feltüntető értékrelativizmusra, és együttérzésüket fejezzék ki azon kortársaiknak, akik elszenvedői voltak ilyen cselekményeknek.
Hozzátette, biztosak abban, hogy a felsőoktatási tanulmányaikat megkezdő fiatalok tisztában vannak a cselekedeteik következményeivel, és remélik, kellő körültekintéssel és felelősségvállalással a jövőben elkerülhetőek lesznek az emberi méltóságot sértő esetek és megnyilvánulások. Megjegyezte, hogy az utóbbi időben számtalan olyan eset fordult elő, amikor a gólyatáborok résztvevőinek emberi méltóságát primitív és megalázó módon megsértették.
Körösparti Péter, a HÖOK elnöke csütörtökön az MTI-vel azt közölte: kirívó és példátlan, ami az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) gólyatáborában történt, ugyanakkor számos, a hallgatói önkormányzatok által példaértékűen szervezett gólyatábor zajlik.
Az egyik gólyatáborban megerőszakoltak egy elsőéves hallgatót, egy másikban pedig megengedhetetlen rigmusokat énekeltek.
A sonline.hu hírportál vasárnap számolt be arról, hogy megerőszakoltak egy lányt péntek éjszaka egy fonyódligeti gólyatáborban. Az ELTE ezután arról adott tájékoztatást, hogy a szervezett programoktól függetlenül történt a nemi erőszak. A Kaposvári Járásbíróság elrendelte egy 38 éves budapesti férfi előzetes letartóztatását.
Sajtóinformációk szerint a gólyatábor fotósa erőszakolhatta meg a lányt. Az Index hétfőn azt írta: nemi erőszakról, részeg lánnyal való közösülésről is szóló dalokat énekeltettek az állam- és jogtudományi kar gólyatáborában az elsőévesekkel.