Mussza Abu Marzuk, a Hamász politikai vezetője a BBC jelentése szerint Kairóban úgy nyilatkozott, a fegyvernyugvás "az ellenállás győzelme". Palesztin részről elfogadhatónak találták az Egyiptom által előterjesztett tűzszüneti javaslatot, amely az ellenségeskedés azonnali beszüntetését, a gázai határátkelők megnyitását, és a Gázai övezet halászati zónájának kiterjesztését tartalmazza egyebek mellett.
Egy hónappal később lépne érvénybe a megállapodás második szakasza, amelynek keretében tárgyalnak majd egy gázai kikötő megnyitásáról, s mintegy száz palesztin fogoly szabadon engedéséről. Egyiptom és Izrael egyetértett abban, hogy a terrorszervezet biztonsági fenyegetést jelent. Izraeli részről garanciákat kértek arra, hogy a Hamász eláll a további fegyvercsempészettől.
A Gázai övezet ellen indított offenzíva egyik célja éppen az volt, hogy lezárják a csempészalagutakat, amelyeken keresztül a Hamász támadásokat is készült indítani. Az izraeli kormány a Hamász teljes lefegyverzését sürgette, s a Palesztin Hatóság befolyásának megerősítését Gázában. Magasrangú izraeli tisztviselők közölték, hogy az izraeli kormány tagjait telefonon értesítették, jelentette a Jerusalem Post.
Benjamin Netanjahu nyolc tagú biztonsági kabinetjének tagjai részletes tájékoztatást kaptak, de nem bocsátották szavazásra a kérdést. Izraeli források hétfőn este jelezték, mindaddig, amíg a Hamász folytatja a rakétatámadásokat, nincs esély semmiféle tűzszünetre.
Izrael kedden mintegy 15 célpont ellen hajtott végre légitámadást Gázában, ezek többsége az izraeli hadsereg tájékoztatása szerint a Hamász parancsnoki-irányítási központja volt. Három gázai magas épületet is leromboltak, a lakókat előzetesen értesítették, hogy hagyják el a felhőkarcolókat.
Palesztin források szerint a gázai offenzíva megindítása, július 8. óta 2129 palesztin veszítette életét, köztük 490 gyerek, izraeli részről 64 katona és négy polgári személy halt meg.