Pavlo Klimkin az Express című kölni lapnak adott interjúban kiemelte, hogy következetes lépés lenne a Nyugat részéről, ha "technikai és katonai támogatást nyújtana Ukrajnának a terrorizmus elleni harchoz, hasonlóan ahhoz, ami Irak esetében jelenleg történik", mert az ukránok küzdelme "az Európai Unió elemi érdeke".
Ukrajnának emellett az "európai reformok" végrehajtásához is segítségre van szüksége - tette hozzá Pavlo Klimkin, aki szerint egy gazdasági és politikai támogatási programot, "ukrán Marshall-tervet" kellene összeállítani, a program vezetést pedig Németországnak kellene vállalnia.
Az előző hét végén Berlinben tartott ukrán-orosz-német-francia külügyminiszteri megbeszéléssel kapcsolatban azt mondta, hogy kedvező fejlemény a tárgyalások elindulása, de fegyverszüneti megállapodás csak akkor jöhet létre, ha teljesül három feltétel. Az első az ukrán-orosz határ biztonságának és ellenőrzésének helyreállítása, a második pedig az, hogy az EBESZ felügyeli a megállapodás betartását mindenhol, beleértve a határ térségét. A harmadik feltétel az oroszpárti szakadárok fogságába esett ukránok szabadon bocsátása - mondta Pavlo Klimkin.
Hangsúlyozta, hogy "a szankciók egyedül nem állítják meg" Vlagyimir Putyin orosz elnököt, és nemzetközi összefogás nélkül Európa nemigen tudja feltartóztatni a "moszkvai agressziót".