Assange az ecuadori külügyminiszterrel, Ricardo Patinóval tartott közös sajtóértekezletén közölte, a Wikileaks szóvivőjétől, Kristinn Hrafnssontól úgy értesült, hogy hamarosan távozhat a követségről. Hrafnsson utóbb azt nyilatkozta, "mindig is az volt a terv, hogy távozik, ha és amikor a brit kormány hajlandó teljesíteni nemzetközi egyezményekből fakadó kötelezettségeit".
A szóvivő szerint akkor hagyja el az ecuadori missziót, ha megszüntetik a követség előtti blokádot, s szabad elvonulását engedélyezik. A brit Daily Telegraph úgy értesült, Assange-nak a több mint két éve tartó, önként vállalt raboskodás során megbetegedett, potenciálisan életveszélyes szívproblémákkal és krónikus tüdőbetegséggel küzd, gyógykezelésre lenne szüksége, emiatt kérték az elengedését.
Az ecuadori külügyminiszter a követségen tartott sajtóértekezleten azzal vádolta a brit kormányt, hogy nem tartja tiszteletben a Wikileaks-alapító emberi jogait. A diplomata a Guardian jelentése szerint közölte, London semmiféle jelét nem mutatja annak, hogy hajlandó lenne változtatni álláspontján, s jogi megoldást találni a régóta húzódó vita lezárására.
Patino attól tart, hogy Assange-nak még hosszú időt kell eltöltenie a követség által biztosított kicsi lakrészben. "Benyújtottuk a szükséges dokumentumokat, de a brit kormány erre mindössze annyit lépett, hogy megerősítette a biztonsági intézkedéseket a követség körül" - panaszkodott az ecuadori külügyminiszter.
A 43 éves ausztrál férfi több mint két éve kért menedékjogot Ecuador londoni nagykövetségén. A Wikileaks főnöke ellen Svédország nemzetközi elfogatóparancsot adott ki, kétrendbeli nemi erőszakkal vádolják, s nem hajlandók engedni abból, hogy Stockholmban, személyesen akarják meghallgatni az ügyben. Assange ugyanakkor attól tart, hogy ha a britek kiadnák Svédországnak, Stockholm azonnal továbbküldené az Egyesült Államokba, ahol pert indítanának ellene.
Washington akár a kémkedési törvény alapján is vádat emelhetne Assange ellen amiatt, hogy Wikileaks portál öbb százezer titkos amerikai diplomáciai iratot hozott nyilvánosságra. Bradley (Chelsea) Manning amerikai kiskatonát, aki a titkos iratokat letöltötte, 35 évre ítélték.