A 18 éves Michael Brown halála miatt zavargások robbantak ki az elővárosban, a helyi rendőrség könnygázzal és gumilövedékekkel oszlatta szét a tömeget vasárnap, s azóta sem csillapodott a feszültség.
Jay Nixon kormányzó csütörtökön, Fergusonban tartott sajtóértekezletén jelentette be, hogy a helyi rendfenntartási feladatokat az állami rendőri erőkre ruházza át. A helyi hatóságokat sokan bírálták, mivel intézkedéseikkel csak súlyosbították a helyzetet. Nincs magyarázat arra, miért hagyták a fiú holttestét órákig takaratlanul, miért nem hozták nyilvánosságra a boncolás megállapításait. A helybeli fekete közösség azzal vádolja a rendőröket, hogy túlzott erőt vetettek be a tüntetők ellen, s gyakran mindenféle ok nélkül igazoltatják az afrikai-amerikai fiatal férfiakat. Bírálta a helyi rendőrség módszereit Claire McCaskill, Missouri állam szenátora is.
Barack Obama csütörtökön másodszor szólalt meg Michael Brown halála ügyében, a amerikai elnök ismét nyugalomra szólított fel, s felhívta a hatóságokat, hogy „nyílt és átlátható” módon vizsgálják ki a haláleset körülményeit. Obama kifogásolta a túlzott rendőri erőszakot, azt azonban nem kérte, hogy hozzák nyilvánosságra a rendőr nevét, aki Brownt lelőtte. A közösségi oldalakon több halálos fenyegetés is megjelent. Egy Anonymous hackercsoport azt állította, hogy sikerült azonosítaniuk a rendőrt, akinek személyazonosságát azóta sem tették közzé. Twitterre a nevét és a fotóját is feltették. A helyi rendőrfőnök azonban cáfolta, hogy a fergusoni rendőrségnél dolgozna hasonló nevű tiszt. A bejegyzés utóbb lekerült a mikroblogról.