A feljelentés tétel azt követően történt, hogy közzétették az E.ON-vásárlást előkészítő titkos dokumentumokat. Az Átlátszó.hu által kiperelt anyagokból kiderül, tényleg sokkal drágábban vette meg a Fidesz-kormány a cégeket, mint amennyit reálisan értek. A nemzeti vagyonkezelő szerint szabálytalan volt már az előkészítés is, és felvetődik a tiltott állami támogatás lehetősége is. A 260 milliárdos vásárlás valójában 465 milliárdba került, a tárolókat pedig azért vették meg, hogy egy részüket bezárják.
Az Index.hu számításai szerint a teljes üzlet 460 milliárdot vitt el, ebből 260 milliárd volt a tényleges vételár, 110 milliárd a részvények értéke. Pedig a most nyilvánosságra került kalkulációkból világosan kiderül, 111 milliárdot az E.ON Földgáz Trade és az E.ON Földgáz Storage együttesen legfeljebb az E.ON álmaiban ért: abban az esetben, ha semmilyen kockázat nem lengi körül a vásárlást. Márpedig valójában más sem lengi körül a vásárlást, mint kockázat. A vagyonkezelő a most nyilvánosságra került, egyik belső használatra készült anyagban szó szerint, bár kissé nyakatekerten leírja: “a két társaságra megállapított értéktartományba a jelenleg ismert vételár csak a legkedvezőbb feltételek feltételezése esetén esik, nem tükrözi az ügyletben rejlő kockázatokat”.
A kockázatok között szerepel egyebek mellett az, hogy az Európai Unió vizsgálata kiderítheti az ügylet kapcsán a tiltott állami támogatást. Emellett az üzlet nyomán a kormánynak gáz átvételi kötelezettsége keletkezett Oroszországgal szemben, ami milliárdos kiadási tételt jelenthet. A sor folytatható. Elég csak a reális forgatókönyvvel számolni és a két cég értéke máris nem 110 milliárd, hanem nulla. Vagy rosszabb esetben akár mínusz 355 milliárd. Ezért írja az Átlátszó.hu azt, hogy akár 600 milliárd veszteséget is okozhatott a cégek megvásárlása.